Київські іспити для лекторів ІААФ

235
15-19 травня у Києві відбулися курси для лекторів ІААФ CECS Level I. В них взяв участь 21 фахівець з різних країн Європи. Україну представляли Олексій Сердюченко та Олександр Паламарчук.
 
Ці курси готують лекторів, які, після успішного складання іспитів, зможуть проводити курси для тренерів і присвоювати їм 1-й рівень за системою ІААФ (цей рівень означає, що такий тренер володіє базовими знаннями з абсолютно всіх дисциплін легкої атлетики, і має право працювати з атлетами-початківцями в усьому світі).
 
Впродовж п’яти днів під керівництвом лекторів ІААФ Владіміра Хойки (Чехія) та Вахіди Козіч (Боснія і Герцеговина) слухачі пройшли англомовний курс теоретичних та практичних занять (в легкоатлетичному манежі КМШВСМ та на Олімпійській базі в Конча-Заспі). Також впродовж занять вони проходили чотири етапи тестування – два практичних (за профільною та непрофільною дисциплінами), читання 20-хвилинної лекції (тема – за жеребкуванням), а також письмовий іспит, який розкривав рівень тренерських знань і визначав вміння доносити матеріал до слухачів. Все – англійською мовою.
 
 
За підсумками тестувань слухачі могли отримати статус або лектора, або асистента лектора, або не отримати нічого. Приємно зазначити, що для українських фахівців участь у курсах не була даремною: Олександр Паламарчук отримав сертифікат лектора ІААФ CECS Level I, а Олексій Сердюченко – асистента лектора ІААФ CECS Level I. Відтепер вони мають право проводити курси для сертифікації тренерів 1-ї категорії за системою ІААФ як в Україні (українською мовою), так і за кордоном за запрошенням міжнародної федерації.
Попередня статтяПрограма I RUN CLEAN відтепер – і українською!
Наступна статтяЮлія Левченко: «Хочеться весь час експериментувати, пробувати щось нове»