Юлія Левченко: «Хочеться весь час експериментувати, пробувати щось нове»

263
22-23 травня на столичному стадіоні СДЮШОР-6 відбувся командний чемпіонат Києва з легкої атлетики. В ньому взяла участь низка провідних вітчизняних майстрів Королеви спорту.
 
Ізюминкою змагань стало протистояння жінок у секторі для стрибків у висоту. Тут вийшли на старт відразу три претендентки на участь в головному старті сезону – серпневому чемпіонаті Європи: киянки Юлія Левченко та Ірина Геращенко, а також гостя з Миколаєва Юлія Чумаченко. Основна боротьба між ними зав’язалася на позначці 1 м 90 см. Срібна призерка чемпіонату світу-2017 взяла її з першої спроби, Чумаченко – з другої, а Геращенко вона не підкорилася (завершила змагання з результатом 1.85). 1.95 дівчата не взяли, отож переможницею змагань за спробами стала Юлія Левченко:
 
– Я задоволена, тому що не сильно готувалася до цих змагань. Вже коли на них потрапила, захотілося стрибати на повну. Добре, що Юлія Чумаченко приїхала, з нею вже відчувалася саме змагальна атмосфера. Загалом мені ще є над чим працювати, відчувається певна незграбність.
 
– Як пройшла підготовка до сезону?
 
– Перший тренувальний збір був в Туреччині, потім – в Луцьку. В Туреччині більше робили акцент на завантаженні, в Луцьку вже на техніку. Все пройшло чудово, мені сподобалося. Трошки змінили розбіг. Хочеться весь час експериментувати, пробувати щось нове.
 
– Коли вас побачимо найближчим часом на стартах світового рівня?
 
– Вже найближчого четверга, 31 травня я виступатиму в Римі на етапі Діамантової Ліги.
 
У чоловіків у цій дисципліні також долю першого місця визначили додаткові показники – завдяки меншій кількості використаних спроб Сергій Спільняк здолав Юрія Кримаренка (у обох – 2.15).
 
У потрійному стрибку змагалася олімпійська призерка Ольга Саладуха. Ці змагання вона використала для експериментів з розбігом, і тому не має викликати занепокоєння, що усі чотири її спроби виявилися невдалими. Перемогу тут здобула Анна Красуцька – 13.74.
Змагання з метання спису виграв Матвій Крутієнко (72.50), стрибки у довжину серед юніорів – Андрій Авраменко (7.67), штовхання ядра – Микола Багач (19.14).
 
Під час змагань приємну новину повідомив президент Федерації легкої атлетики Києва Віктор Грінюк. Восени до цієї арени СДЮШОР-6 має додатися ще одна – планується завершення реконструкції стадіону «Русанівець» на бульварі Давидова. Він буде стандартизований, з чотирма доріжками по колу, якісними м’яким покриттям та розміткою. Також для цієї тренувальної арени вже замовлено легкоатлетичне обладнання. Також восени має завершитися реконструкція легкоатлетичного манежу КМШВСМ на Березняках.