Полтавські уроки

406
Днями президент ФЛАУ Ігор Гоцул у складі делегації НОК України відвідав Полтаву. Ця поїздка була присвячена проведенню у місті святкових заходів з нагоди 180-річчя з дня народження провісника сучасного олімпійського руху, легендарної особистості, вихідця з Полтавського краю Олексія Бутовського.
 
Але окрім «НОКівських» справ пан Гоцул традиційно приділив час і справам легкоатлетичним.
 
– Ситуація з легкоатлетичною інфраструктурою в Полтавській області – одна з найгірших в країні, – розповідає Ігор Гоцул. – Це нас дуже непокоїть, і саме щоб обговорити це питання, знайти шляхи вирішення цієї проблеми, я зустрівся з керівництвом Полтавщини. Позиція керівників області наступна: вони згодні, що потрібно робити стадіон, потрібно розвиватися у цьому напрямку. І вони до цього готові. Але є один момент – вони не бачать Федерацію легкої атлетики Полтавської області як дієву структуру, здатну на формування стратегії, ефективну взаємодію з органами влади, підхоплення ініціативи і виконання своєї ділянки цієї роботи.
 
Звісно, після цього в мене відбулася розмова з керівництвом ФЛА Полтавщини та легкоатлетичним активом міста. Якщо коротко описати її зміст – федерація має підсилитися, змінити своє ставлення до справи, бути активною, професійною, прийняти наступальну позицію. Мені було не приємно їм це говорити. Але в мене склалося враження, що полтавські колеги розуміють, що це дійсно потрібно робити. І це вже добре.
 
Приклад, який я їм навів, і який мене дуже засмутив, наступний. Урочистості з нагоди ювілею Олексія Бутовського. Під час цих святкових заходів у місті було встановлено дуже багато різних спортивних локацій – тхеквондо, бокс, художня гімнастика, боротьба, веслування, тріатлон, плавання. Прибули керівництво області, високі гості з Києва, багато преси, дітей, батьків. Діти, дивлячись на яскраві стенди, імпровізовані майданчики з різних видів спорту, на мою думку, точно виказували бажання прийти у ці секції. У батьків виникало бажання віддати до них своїх дітей. Але серед усього цього розмаїття видів спорту легка атлетика представлена не була. Ніби її в області взагалі не існує! Ми не можемо собі дозволити таке інертне ставлення, відразу на старті програвати конкурентну боротьбу. Це питання наявності чи відсутності стратегії, бажання рухатися і досягати перемог. Не можна лише сидіти і чекати, що хтось з Києва приїде і вирішить всі питання, побудує стадіони, тощо.
 
Приємно, що у наших колег є розуміння, і ми домовилися про низку чітких кроків, направлених на те, щоб найближчим часом змінити ситуацію. Що стосується мене особисто, я буду взаємодіяти з керівництвом області, щоб не було забуто ідею щодо реконструкції спортивної інфраструктури. Але самотужки я це не вирішу. Частку роботи має взяти на себе ТФЛА.
 
На жаль, подібні підходи існують не лише в Полтаві. Є у нас і інші проблемні регіони, і вони не повинні повторювати подібних помилок. Я зараз це розповів не для того, щоб образити полтавчан, а для того, що всі розуміли, як нам потрібно, а як не потрібно діяти.
Попередня статтяАндрій Каратєєв: «Рекорди України вже стають звичними на юнацьких змаганнях»
Наступна статтяСергій Расчупкін та Олена Китиця виграли чемпіонат України з гірського бігу (вгору)