Валерія Іваненко – чемпіонка Європи U18 з легкої атлетики

318
Сонячна погода у Дьйорі змінилася дощем, проте це не завадило українській команді виграти першу медаль чемпіонату Європи U18.

Валерія Іваненко стала чемпіонкою Європи U18 з метання молота. Вже у першій спробі вона відправила снаряд на недосяжні для суперниць 73,25 метрів. Саме цей результат і забезпечив їй перемогу.

Крім Українки метнути молот за 70-метрову позначку більше нікому не вдалося. Найближче до цього була фінка Сара Кіллінен, яка виграла срібну медаль з особистим рекордом 69,52 м. Бронза у гречанки Ставроули Космідоу (65,98 м).

Високі шанси на медаль Україна мала з бігу на 100 метрів серед юнаків. Але, на жаль, Андрій Васильєв потягнув м’яз задньої поверхні стегна, що завадило йому показати той час, про який він мріяв. З 10,83 с Васильєв сьомий. Чемпіоном Європи U18 став Рафаель Бужу з Нідерланндів (10,64 с).

В основному колі змагань з потрійного стрибка серед юнаків брав участь Владислав Шепелєв. На жаль, поборотися за високі місця йому завадили травми. Проблеми зі стопою і спиною призвели до того, що спортсмен навіть не зміг виконати три спроби: перші дві були з заступами, а від третьої він і взагалі був змушений відмовитися. Переміг турок Чакір Батухан (15,62 м).

***

Світлана Жульжик з особистим рекордом (2.07,61 хв) і третім результатом серед усіх півфіналісток вийшла до фіналу з бігу на 800 метрів. Шведка Гаель де Конінк встановила рекорд чемпіонатів (2.06,51 хв). Анастасія Кудінова посіла 21-е місце (2.12,76 хв).

Ерік Костриця (21,78 с) і Кирило Приходько (21,97 с) вийшли до півфіналу з бігу на 200 метрів.

Дмитро Чермошанський до фіналу не вийшов, але змагання з бігу на 110 метрів з барєрами точно зможе згадувати з приємними емоціями. У першому колі він встановив особистий рекорд, а у півфіналі скинув з нього ще 11 сотих секунди. 13,87 с і він 12-й.

На жаль, без українців пройдуть фінали з бігу на 400 метрів серед дівчат і юнаків. Наталія Дишлюк з часом 55,33 с стала 11-ю у півфіналі, а Анна Орлова була 23-ю (57,79 с).

Юнаки виходили з першого кола відразу до фіналу. Наші спортсмени були дуже близькими до виконання цього завдання, проте трішки все ж не вистачило. Ярослав Голуб став дев’ятим (48,63 с), а Денис Баранов – 10-м (48,71 с).

З усіма результатами юнацького чемпіонату Європи-2018 можна ознайомитися на офіційному сайті ЕА.