Андрій Каратєєв: «Якою б хорошою не була матчева зустріч, але чемпіонат Європи є чемпіонатом Європи»

324
Чотири медалі, три з яких золоті, юнацький світовий рекорд, три рекорди змагань і стільки ж юнацьких рекордів України, сьоме місце у медальній таблиці – таким був результат виступу української збірної на чемпіонаті Європи U18 з легкої атлетики у Дьйорі.

 
Після повернення в Україну старший тренер з резерву Андрій Каратєєв прокоментував виступ легкоатлетів.
 
Валерія Іваненко, Михайло Кохан, Ярослава Магучіх, Олег Дорощук… Чи був ще хтось з атлетів, хто міг би продовжити цей список чемпіонів і медалістів?
 
В принципі, у нас могло б бути дві медалі з метання молота серед юнаків. Богдан Потрус був близьким до цього. Він став п’ятим, це високе місце, але якби показав свій результат, то і взагалі стояв би на п’єдесталі разом з Коханом. Також хороші шанси мав Андрій Васильєв з бігу на 100 метрів, але він, на жаль, травмувався.
 
Було кілька прикрих «у кроці від фіналу», коли спортсмени були девятими або 13-ми…
 
Так, дискоболка Катерина Лебідь і стрибунка у довжину Марія Горєлова цілком могли змагатися в основному колі змагань, але були 13-ми. Ярослав Голуб міг входити до вісімки фіналістів з бігу на 400 метрів, але тоді якраз був дощ, електроніка перестала працювати, виникла пауза, їх відвели… Можливо, він перестояв. У результаті, йому не вистачило зовсім трішки.
 
Те ж з чоловічою естафетою. Травмувався Андрій Васильєв – і виникла проблема, кому пробігти в забігу. Довелося все трішки змінювати по ходу, підключати «витривалість». У фіналі команду могли б підсилити 200-метровиками і навіть без Васильєва боротися за третє-четверте місця, але і тут цього “трішки” не вистачило – хлопці стали дев’ятими, за крок від фіналу.
 
Улюблене питання багатьох: то як ви оцінюєте виступ збірної?
 
На тверду четвірку за п’ятибальною системою. Очікування були трішки райдужніші, але рівень результатів виявився настільки високим! До чемпіонату теоретично припускав, що ще дехто зможе зачепитися за медалі, але коли приїхали, то побачив, що об’єктивно це навряд вдасться.
 
У Дьйор поїхала дуже велика команда. Як ви вважаєте, возити стільки спортсменів – це виправдане рішення?
 
Для дітей це однозначно в плюс. Вони побачили, що це таке. Хтось розгубився… А якщо його не возити, то і далі так буде. Тому краще вже розгубитися на юнацьких змаганнях, щоб, можливо, не траплялося такого далі. І якою б хорошою не була матчева зустріч, але чемпіонат Європи є чемпіонатом Європи.
 
Одним з тих, кому не вдалося реалізувати себе, був дискобол Олексій Кирилін. Що все ж з ним сталося, адже він був одним з фаворитів, але не зміг подолати кваліфікацію?
 
Це якесь фатальне невезіння… Він значно сильніший, ніж 95 відсотків учасників. За перше місце довелось би поборотися, чемпіон показав високий результат. Але Льоша у розминці метав з місця далі, ніж майже всі вони з повороту… На жаль, це відбулося і відмотати назад уже нічого не можна.
 
А інші члени команди, побачивши це, зробили для себе висновки, як вважаєте?
 
Підозрюю, вони були зосереджені більше на собі. Та й Льоша дещо закрита людина. Думаю, він переносив це більше в собі, не надто ділився з іншими.
 
У Дьйорі розігрували не лише медалі, а й путівки на юнацькі Олімпійські ігри. Хто з українців гарантував собі право на участь у них?
 
Офіційний лист нам поки що не надходив. За нашими підрахунками таке право гарантували собі 11 легкоатлетів: Тетяна Дишлюк з бігу на 400 метрів, Світлана Жульжик з бігу на 800 метрів, Катерина Онісімова з бігу на 3000 метрів з перешкодами, Валерія Іваненко з метання молота, Ярослава Магучіх зі стрибків у висоту, Анастасія Деркач зі штовхання ядра, Дарина Касян зі спортивної ходьби на 5000 метрів, Андрій Васильєв з бігу на 100 метрів, Ерік Костриця з бігу на 200 метрів, Олександр Гонський з бігу на 1500 метрів, Михайло Кохан з метання молота й Олег Дорощук зі стрибків у висоту.
 
10 липня у Тампере стартує юніорський чемпіонат світу. На що можемо розраховувати там?
 
У нас є Аліна Шух і два молотобійця – Михайло Гаврилюк і Михайло Кохан. Діма Нікітін рік не виступав, на першому старті показав 2,16 метри. Знаючи його, за ті два-три тижні, що минули з юніорського чемпіонату України, від нього можна очікувати всього.
Попередня статтяВелика легка атлетика повернулася на Донеччину!
Наступна статтяОлександр Охріменко: «Ні падіння, ні доріжка не можуть завадити сильній людині реалізувати себе»