Реконструкція двох спортивних об’єктів у Кропивницькому має завершитися у 2019 році

231
Ігор Гоцул з робочим візитом відвідав Кропивницький. Основною метою візиту була перевірка ходу реконструкції СДЮШОР №2 і стадіону факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

 
Обидві реконструкції тривають, проте обсяг робіт в обох випадках виявився дещо більшим, ніж планувалося від початку, що призвело до зміни дат завершення реконструкції.  Зокрема, як розповів Ігор Гоцул, реконструкцію СДЮШОР №2, на базі якої буде облаштовано легкоатлетичний манеж, мають завершити у першій половині 2019 року.
 
«Ми усвідомлюємо, що доки не буде зданий в експлуатацію манеж, спортсменам ніде буде тренуватися у зимовий період. Це питання я піднімав під час зустрічі з керівництвом міста й області, а саме з головою Кіровоградської області Сергієм Кузьменком і міським головою Кропивницького Андрієм Райковичем. Ми обговорили з ними можливість виділення коштів з обласного і міського бюджетів для фінансування підготовки й НТЗ спортсменів області в інших місцях, доки не завершиться реконструкція»,– зазначив Ігор Євгенович.
 
Що стосується реконструкції університетського стадіону, то її планують завершити весною 2019 року. «Причиною затримки стала необхідність у спорудженні серйозної підпорної стіни для облаштування трибун та низка інших робіт, – пояснив президент ФЛАУ. – Хід реконструкції обох спортивних об’єктів ми і надалі контролюватимемо спільно з народним депутатом Олександром Горбуновим, який дуже сильно допомагає як у питаннях виділення коштів на ці проекти, так і в низці організаційних моментів, пов’язаних з реконструкцією».
 
Важливою частиною візиту Ігоря Гоцула до Кропивницького стала зустріч з керівництвом ФК «Зірка». Саме за кошти футбольного клубу у 2014 році було проведено реконструкцію однойменного стадіону. «Та реконструкція врятувала свого часу легку атлетику України. Тоді була ситуація, коли у результаті агресії Росії у нас практично не було місця для проведення чемпіонату України. Якийсь час стадіон у Кропивницькому був практично єдиним, де ми могли це зробити, – зазначив Ігор Євгенович. – Зараз кількість стадіонів збільшується, ми активно працюємо над цим, але з вдячністю пам’ятаємо і те, що для нас зробило керівництво ФК «Зірка».
 
З появою нових стадіонів ми поступово повинні прийти до цивілізованого рішення, коли кожні місто чи область зможуть претендувати на дві-три події і робити на них акцент. Це питання ми також обговорювали з керівництвом «Зірки», і тут у нас якраз було розходження думок. З одного боку, клуб зацікавлений проводити якомога більше заходів і заробляти на цьому кошти. З іншого, ми зацікавлені у розвитку, максимальній диференціації місць проведення змагань і створенні конкурентоспроможного середовища. Тут нам потрібно знайти розумний компроміс. І ми вже почали займатися цим питанням.
 
Зокрема, під час зустрічі з керівництвом області і міста обговорили питання виділення додаткових коштів для ДЮСШ (а обласні і міські бюджети зросли і така можливість існує), якими вони зможуть оплачувати оренду стадіонів. Ми повинні зрозуміти, що стадіон – це господарський об’єкт і у нього теж є своя економіка. Вимагати, щоб на нього пускали безкоштовно тренуватися учнів ДЮСШ, не можна. І таке додаткове фінансування з обласного і міського бюджетів дозволить заощадити кошти ДЮСШ і допомогти їм оплатити оренду, а керівництво стадіону на ці гроші зможе підтримувати арену у належному стані».
 
Традиційною для таких візитів стала і зустріч президента ФЛАУ з легкоатлетичним активом області. Ігор Гоцул зазначив, наскільки за чотири роки з моменту реконструкції стадіону «Зірка» зріс рівень легкої атлетики у Кропивницькому й області. Зокрема, в Олімпійських іграх після тривалої перерви брав участь місцевий спортсмен. Ним став стрибун у висоту Дмитро Яковенко. Ще один «висотник», Олег Дорощук, на початку липня виграв срібну медаль юнацького чемпіонату Європи, а з нею і путівку на юнацькі Олімпійські ігри. Також Гоцул відзначив суддів. «Серед суддів, які обслуговували недавній чемпіонат України у Луцьку, була досить велика кількість з ТФЛА Кіровоградської області, – говорить Ігор Євгенович. – Це наслідок того, що у Кропивницькому проводиться велика кількість змагань, у суддів є багато практики і вони можуть претендувати на обслуговування турнірів і поза межами свого міста. І це теж один з тих плюсів, який отримала територіальна федерація від реконструкції стадіону «Зірка».
 
Під час зустрічі Ігор Гоцул також зазначив, що готовий підтримати ініціативу територіальної федерації щодо назви вулиць й інших об’єктів іменами людей, які зробили значний внесок у розвиток легкої атлетики області. Зокрема, мова йшла про відомого тренера, на честь якого щороку проводиться легкоатлетичний турнір, Володимира Костянтиновича Іванця.
 
На зустрічі з керівниками області й міста крім питань спортивних арен обговорювали й інші, не менш важливі. Зокрема, мова йшла про музей спорту, який був створений силами ентузіастів, але наразі його позбавили приміщення. Під час зустрічі обговорювалося питання можливості пошуку нового приміщення, щоб зібрані експонати знову використовувалися і радували вболівальників.
 
Ігор Гоцул також звернувся до них з проханням закупити нове обладнання для фізкультурного диспансеру. «Наявне там обладнання катастрофічно застаріло. Але при цьому у диспансері є висококваліфіковані спеціалісти і важливо, щоб він працював на повну потужність», – зазначив Ігор Євгенович.
 
Під час зустрічі з Кузьменком і Райковичем не оминули і питання олімпійських і неолімпійських видів спорту. «У державі пріоритетними визначені саме олімпійські види спорту, всередині яких теж є пріоритетні види. Під час зустрічі я звернув увагу керівництва на те, що дане питання не можна оминати увагою і цих пріоритетів необхідно дотримуватися також на місцях», – уточнив Гоцул.
Попередня статтяАнтона Грабовського відсторонено від офіційних заходів
Наступна статтяРоз’яснення щодо рішення Ради ІААФ в Буенос-Айресі