Аліна Цвілій: «Медаль присвячую донечці, чоловіку і тренеру»

211
Дистанцію 50 кілометрів як серед чоловіків, так і серед жінок на чемпіонаті Європи у Берліні українці чекали з непідробним інтересом. На обох у нас були досить непогані шанси на медалі. На щастя, сталося саме так, як і гадалося. В обох дисциплінах наші спортсмени ввійшли до перших трійок.

 
За кілька хвилин після переможного фінішу Мар’яна Закальницького вболівальники вже вітали Аліну Цвілій. Ця тендітна дівчинка подолала 50 кілометрів з новим національним рекордом України (4:12.44 год) і виграла срібну медаль.
 
Попередній рекорд України належав Христині Юдкіній. 5 травня, на командному чемпіонаті світу у Тайцані вона подолала дистанцію за 4:22.15 год.
 
«Алінка – справжня молодчинка! Мабуть, вона й сама не сподівалася на те, що зможе пройти настільки швидко. Це дуже хороший результат!» – зазначила Юдкіна, вітаючи подругу по команді.
 
«Ми з дівчатами – Христиною Юдкіною і Василиною Вітовщик – планували ввійти до першої шістки, але я зуміла стати другою. Цю медаль присвячую донечці Людочці, чоловіку і тренеру Анатолію Васильовичу Соломіну, – сказала після фінішу Аліна в коментарі сайту Xsport.ua. – Те, що зможу поборотися за медаль, зрозуміла десь на 30-му кілометрі. Було дуже складно, адже йшла практично сама: були досить великі відриви як від лідера португалки Інез Енрікес, так і від дівчат, які йшли позаду. До того ж було досить спекотно. Але мене дуже підтримували по дистанції, тренери весь час давали підказки, я їм дуже вдячна. І коли побачила, що шанс на медаль є, вирішила, що йтиму у високому темпі, а там що буде, те й буде: впаду, значить впаду, але боротимуся до останнього».