Ранкова п’ятірка

149
Головною подією ранкової сесії вівторка на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у Берліні, безумовно стали змагання зі спортивної ходьби на 50 км. Про тріумф на них українців – в окремому матеріалі. А тут – про кваліфікаційні старти, які відбувалися на Олімпійському стадіоні. Їхніми результатами ми також можемо пишатися.
 
У метанні диску харків’янин Микита Нестеренко підтримав учорашній почин Гліба Піскунова (молот) та Сергія Никифорова (довжина), які зуміли пробитися у своїх видах у фінали, причому також в останній спробі. 63 м 34 см – це найкращий результат Микити в цьому сезоні, і шостий серед усіх учасників кваліфікації.
 
– Певно, ми любимо тримати інтригу до останнього, – розповів Нестеренко. – В останній спробі ти нервуєш не лише через те, що хочеш вдало метнути, але й хочеш продовжити змагання. Перші дві спроби були не дуже сильні. Але тепер я задоволений. Немов гора з плеч. Я – у фіналі, а там, думаю, буде ще краще.
 
 
У бігу на 400 метрів з бар’єрами у жінок ми маємо трьох учасниць. Але Вікторія Ткачук та Анна Рижикова за рейтингом стартуватимуть з півфіналу, отож у попередньому забігу виступала лише Марія Миколенко з Донеччини. І зробила це чудово – приєдналася до подруг по команді з третім загальним часом – 56,39:
 
– Я надзвичайно щаслива. Це мої перші змагання такого рівня, і я раніш не розуміла, коли хтось розповідав, що на подібних стартах атмосфера на стадіоні заряджає. Але зараз відчула це на собі. Це просто супер, заряджає, мотивує, додає сил. Сам по собі біг мені сподобався, перша половина дистанції взагалі пройшла непомітно, були сили набігати, відчувала запас. Для кваліфікації це дуже добре – відчула доріжку, відчула самі бар’єри. Взагалі мені дуже сподобалося. Ми з тренером ще обговоримо, які були помилки, і намагатимемося їх виправити. Перспектива на найближче майбутнє є!
 
 
Також стовідсотковий результат у нас у бігу на 800 метрів у жінок. Ольга Ляхова з Полтавщини та чинна чемпіонка Європи Наталія Прищепа вийшли до півфіналу, вигравши свої забіги. Причому, Ляхова це зробила з найкращим результатом серед усіх учасниць – 2.00,26:
 
– Я контролювала забіг, намагалася бути розслабленою, навіть на останніх 200 метрах. Хоча це і був вже фініш, старалася перемогти з якомога меншими витратами енергії. Хотіла не лише пройти до наступного кола, але й набути впевненості. Тепер, зберігаючи спокій, продовжимо працювати далі.
 
Наталії Прищепі енергії витратити трохи довелося – вже занадто напруженим був її забіг. Тим не менш, Наталія – перша з часом 2.04,07:
 
– Боротьба була дуже сильною впродовж усієї дистанції, і це мене дуже здивувало. Це ж лише попередній раунд! Поштовхалися нормально. Я чула, що позаду мене перед фінішем хтось впав. Я потім повернулася до тієї дівчини, підтримала її. Адже ми, хоча і суперниці, дружимо усі між собою. Вважаю, що виконала завдання, яке мені поставив на забіг тренер Андрій Попеляєв. Судячи з того, як він кричав на трибунах, все пройшло нормально.
 
 
З найкращим результатом сезону вийшов до наступного кола у бігу на 400 метрів сумчанин Віталій Бутрим. 45,82 – час, який вселяє оптимізм!
 
– Було круто! Задоволений своїм результатом – вибіг з 46 секунд, потрапив до півфіналу. Завдання-мінімум на чемпіонат виконано. Зараз відпочинемо, і далі все буде добре. Трошки важкувато бігти за такої спеки, по голові «б’є». Але усі в однакових умовах – хоч холодно буде, хоч дощ литиме – бігтимемо за будь-якої погоди.
 
 
Двом іншим нашим учасникам на цій дистанції пройти до півфіналу не вдалося. Станіслав Сеник показав час 47,10 (6-е місце у своєму забігу), Олексій Поздняков – 46,47 (4-й).
 
Також, серед інших, відбулися кваліфікаційні змагання зі штовхання ядра у жінок. На жаль, Ольга Голодна та Вікторія Клочко до числа 12-ти фіналісток не потрапили – у них, відповідно, 16-й (16.69) та 18-й (16.27) результати.
 
– Я ще ніколи не була так впевнена, що вийду до фіналу, – розповідає Ольга Голодна. Я коли побачила, що кваліфікація складає усього 17 м 20 см, була переконана у тому, що це мені до снаги. Ось ця впевненість, скоріш за все, мене і підвела.
 
У вечірній програмі Берліну-2018 (нагадаємо, в Україні чемпіонат Європи транслює телеканал UA:ПЕРШИЙ), вболіватимемо у фіналі з метання молоту за Гліба Піскунова (початок о 19:45 за київським часом), у фіналі з бігу на 10000 метрів за Дмитра Сірука та Василя Коваля (21:20), у кваліфікації зі стрибків з жердиною за Марину Килипко (20:05), а у півфіналі з бігу на 400 м з /б – за Дениса Нечипоренка (3-й забіг, 20:59).