В очікуванні на чемпіона!

259
Ні в якому разі не хочемо наврочити цим заголовком. Звісно, ми лише «за» нові нагороди, але в даному випадку мова йде про інше. Скоро до Берліна має приїхати тріумфатор Глазго-2018, де також проходять змагання першого в історії мультиспортивного чемпіонату Європи, плавець Михайло Романчук.
 
Приїде він саме повболівати за українських легкоатлетів, а особливо за свою кохану – Марину Бех. У четвер вранці Марина на Олімпійському стадіоні виконала кваліфікацію зі стрибків у довжину – 6.64 (8-й результат).
 
– Звичайно, Михайло своїми перемогами (два золота і срібло) мене зарядив. Я дуже за нього хвилювалася. Особливо, коли він змагався на дистанції 1500 метрів вільним стилем. Це був жах. Тому перед його 800-метрівкою я попросила: «Зроби так, щоб я не хвилювалася, бо мені завтра стрибати». Він, певно, мене послухав. Так само і він просив, щоб я сьогодні його не засмутила, адже він планує прилетіти до мене на фінал. Це буде гарна підтримка, мотивація для мене, і я його з нетерпінням чекаю.
 
Щодо сьогоднішніх стрибків, то я планувала виконувати норматив (6.67) з першої спроби. Але через незначну помилку зовсім трошки не дотягнула. Ми з тренером обговоримо цей недолік і до фіналу постараємося ліквідувати, щоб показати максимальний рівень. Я очікувала, що кваліфікаційні результати будуть значно сильніші, але певно погода і розклад на них вплинули. Ми зазвичай і кваліфікацію, і фінал стрибаємо пізно увечері. А сьогодні змагалися зранку, що було дуже незвично. До того ж – жахлива спека. Абсолютно не було де сховатися. До чого не доторкнешся – все гаряче. Між спробами справжнім випробуванням було – просто висидіти.
 
Ще один успішний ранковий виступ українців – Євген Гуцол вийшов до півфіналу з бігу на 800 метрів. Волинянину довелося хвилин 15 понервувати. Він фінішував у своєму забігу шостим, і щоб потрапити до наступного кола за добиранням, потрібно було, щоб два наступних забіги були повільнішими за Євгена. Пощастило – часу 1.46,97 вистачило.
 
– Вчора у моєї дружини був день народження, і я хотів би їй передати вітання. Дуже хотілося зробити їй такий подарунок. Вона мене завжди підтримує, надихає, допомагає, а я завжди в цей день знаходжуся далеко від дому. Щодо виступу – дуже хотілося потрапити в швидкий забіг, і на щастя так і склалося. Вдалося виконати настанову мого тренера – була задумка бігти своїм темпом, ні під кого не підлаштовуватися. Але водночас не хотілося вести забіг. Тому дуже добре, що хлопці повели. На жаль, я прийшов шостим, припустився певних тактичних помилок, набіг зайвих метрів. В мене усього другий сезон на цій дистанції, тому 1.46, навіть з великим хвостиком – це великий успіх. Завтра будемо боротися далі. Вже кінець сезону, потрібно видавати все, на що здатен.
 
 
Були сьогодні і невдачі. Крістіна Гришутіна у стрибках у довжину показала результат на півметра гірший за свій кращий в сезоні (6.31), Ганна Гацько у кваліфікації з метання спису показала 21-й результат (53.08), Вікторія Клочко з метання диску – 27-й (49.11):
 
– Мені соромно за такий виступ, не має що сказати, – розповідала Клочко. – Атмосфера гарна, стадіон нормальний, навіть сектор не страшний, адже бувають високі сектори, і коли ствірки зачиняються, боїшся, що влучиш в сітку. А тут все добре. Що пішло не так – не знаю. Може психологічно ще не доросла до таких стартів, може перегоріла, може недостатній досвід міжнародних змагань.
 
Також в першому колі припинив боротьбу за нагороди наш єдиний представник з бігу на 110 м з/б Артем Шаматрин. Останнє місце в забігу – 14,02.
 
– Вийшов непоганий старт, що не вдалося на чемпіонаті України. Перші 6-7 бар’єрів тримався поруч з сусідом, французом Гарфілдом Даріаном. Але потім цього ритму дотриматися не вдалося.
 
Окрім цього сьогодні вранці вступили у боротьбу семиборки. Після двох видів – 100 м з/б та стрибків у висоту – Рімма Гордієнко йде 10-ю (1990 очок), Аліна Шух – 23-ю (1848), Дарина Слобода – 24-ю (1842).
 
У вечірній сесії дівчата продовжать боротьбу ще в двох дисциплінах (штовханні ядра та 200 м), о 20:20 за Києвом Марина Килипко візьме участь у фіналі зі стрибків з жердиною, о 20:30 Андрій Проценко, Дмитро Дем’янюк та Віктор Лонський змагатимуться у кваліфікації зі стрибків у висоту, а о 20:50 Тетяна Мельник вийде на старт півфінального забігу на 400 метрів.
Попередня статтяБерлінські оси – на фарт для українок
Наступна статтяВісімка від Килипко, дубль від висотників та старт семиборок