Вісімка від Килипко, дубль від висотників та старт семиборок

226
У вечірній сесії четвертого дня чемпіонату Європи з легкої атлетики виступало вісім українців. Фінал за нашої участі був один – жіночі стрибки з жердиною з харків’янкою Мариною Килипко.
 
Марина почала стрибати з висоти 4.30, і взяла її з другої спроби. Також з другої їй підкорилися 4.45. А от наступна позначка – 4.55 – виявилася для українки непідйомною. Отож – восьме місце. У переможниці, гречанки Єкатеріні Стефаніді – рекорд чемпіонатів Європи, 4.85.
 
– Зранку сьогодні розмовляла з тренером, запланували боротися за місце в шістці. Але для цього потрібно було стрибати і початкові висоти з першої спроби, і 4.55. Не сильно задоволена. Є певні помилки, наприклад, з розбігом. Це і вплинуло на результат.
 
У стрибках у висоту у чоловіків кваліфікацію долали троє наших співвітчизників – львів’янин Дмитро Дем’янюк, Андрій Проценко з Херсонщини та Віктор Лонський з Бердичева. Дем’янюк певні проблеми відчув на висоті 2.21, але взявши її з третьої спроби, потім з першої подолав і 2.25. Також 2.25 підкорилися Проценку (він по одній зайвій спробі витратив на 2.16 та 2.21). Ця висота, як потім з’ясувалося, виводила напряму до фіналу. Лонському не пощастило – він у підсумку з результатом став 13-м. 2.25 він не взяв, а 2.21 – взяв, але з другої спроби. Якби не цей зайвий стрибок – був би у фіналі і він також.
 
– Не вийшло трошки, – розповідає Лонський. – Якби 2.21 взяв з першої, пройшов би кваліфікацію. Я зробив все, що міг, всі сили віддав. Соромно перед тренером.
 
– Не дуже собою задоволений, – поділився враженнями Проценко. – Через те, що стрибав з других спроб. А ось на останній стрибок зібрався і гарно влучив. А значить можна буде і вище стрибати, боротися. Сектор для мене трошки не зручно стояв. Сподіваюся, у фіналі буде зручніше, і влазитиме мій розбіг. Адже зараз я змушений був стрибати з короткого розбігу, і тепер навіть не знаю, що робити у суботу – з шести кроків стрибати, чи з восьми. Побачимо.
 
– Завдання було потрапити до фіналу, – розповідає Дем’янюк. – Його виконали, тепер працюємо далі. Все йде за планом. Були певні збої, на 2.21 не міг «зловити» стрибок. Але врешті решт все вийшло. Підсумки підбиватимемо після фіналу.
 
 
Тетяна Мельник була єдиною українкою, яка вийшла до півфіналу з бігу на 400 метрів. Але цей бар’єр їй не підкорився. Тетяна хоча і показала свій найкращий результат в сезоні – 52,20 він дозволив їй фінішувати лише з сьомим часом у своєму забігу і з 17-м загалом.
 
– Хотілося виступити набагато краще, пробігти ближче до особистого рекорду (51,92). Але відіграла роль перша доріжка. Ми зараз з тренером в пошуку, підбираємо оптимальні тренування, отож поки що не все виходить. Сьогодні мені дали настанову розпочати біг швидше, ніж звичайно. Я і почала. Але потім був третій віраж, психологічний бар’єр, і я трошки знизила швидкість. На останній прямій виклала всі сили, але… Тепер – естафета. Я її ще не тренувала, а от дівчата вже на повну готуються. Сьогодні у них був контрольний біг. Певно, тренери вже знають, хто бігтиме, але від нас тримають в секреті.
 
Чотири види – 100 м з/б, висота, ядро і 200 м – позаду у семиборок. Найкраще з наших дівчат поки що йде 22-річна Рімма Гордієнко – посідає 11-е місце з сумою 3586 очок (13,68 – 1.79 – 13.00 – 25,20), що більш ніж на 400 пунктів менше, ніж у лідера – британки Катаріни Джонсон-Томпосон:
 
– Дуже важко. Я виступала на юніорських, молодіжних чемпіонатах Європи, на командному чемпіонаті Європи. Але ці змагання за рівнем організації – зовсім інше. Я не звикла, коли тебе тримають 40 хвилин в кул-румі, весь час гуртом збирають і виводять, до такої розтягнутою за часом програми, коли маєш о 6 ранку вставати і о 12 ночі лягати. Особистого тренера не вистачає. Але як для мого дебютного старту подібного рівня, вважаю, виступаю дуже добре. Сьогодні вранці Майя Сергіївна Шух нам видавала таблички з надписом «Heptathlon» і сказала: «Ось тепер ти у багатоборстві, з почином!». І зараз, коли я пробігла 200 метрів, дійсно відчула, що таке справжнє багатоборство.
 
21-е місце з сумою очок 3473 після чотирьох видів – у 23-річної Дарини Слободи (14,46 – 1.76 – 13.49 – 25.16):
 
– Відчуття в мене зараз змішані. Є і позитивні моменти, є і трохи негативні. Ось, зараз даю вам перше в житті інтерв’ю. На стадіоні просто шалена атмосфера, бачу таке вперше. Але з нею мені вдалося впоратися, думала, що буде складніше. Є певні технічні помилки, але в принципі, вважаю, все йде не погано.
 
19-річна Аліна Шух поки що перебуває на 24-й позиції (3419 очок), попри те, що встановила особистий рекорд у штовханні ядра (14,42 – 1.76 – 14.43 – 26,57):
 
– Нічого не виходить. Ядро також можна було далі штовхнути. Це не те, на що я здатна. Форма зараз чудова, на тренуваннях класно бігаю і стрибаю. Ми з мамою були переконані, що виступ буде гарним, я навіть собі особисті рекорди напланувала. А чому зараз так – не знаю. Вже котрий рік поспіль серпневі змагання в мене виходять провальними. Можливо, через те, що головні юнацькі та юніорські старти проходять в липні, впродовж місяця, який відділяє їх від дорослих форумів, встигаю перенервувати, або ж мене просто не вистачає. Потрібно щось змінювати в підготовці.
 
 
Отож, після чотирьох днів змагань збірна України в медальному заліку з золотом, сріблом та бронзою посідає шосте місце. Лідирують – поляки, у яких три золота і два срібла.
Попередня статтяВ очікуванні на чемпіона!
Наступна статтяВладислав Малихін: «Біда не в тому, що лікті зчесані, а в тому, що знову у кроці від фіналу»