З особистими рекордами, але без нагород

244
У суботу вранці на чемпіонаті Європи з легкої атлетики відбулися змагання зі спортивної ходьби на 20 км.
 
Першими стартувати мали жінки о 9:05 за місцевим часом, а за майже дві години після цього – чоловіки. Легкоатлетки прибули на трасу о сьомій ранку, почали розминатися, проте їм повідомили, що старт переноситься на 9:20. Потім – на 9:35. І врешті-решт оголосили, що йтимуть вони разом з чоловіками о 10:55. Як виявилося, на одній з ділянок маршруту траси відбувся витік газу. Берлінські аварійні служби перегородили дорогу, і досить швидко впоралися з форс-мажорною ситуацією.
 
Якщо хтось з учасниць від такої затримки часу й постраждав, то глядачі точно виграли. Адже на трасі одночасно йшли і жінки, і чоловіки, що безперечно додало видовищності змаганням. Серед учасників було шестеро українців. Вже на самому початку і у чоловіків, і у жінок виокремилися групи лідерів. Серед них були Віктор Шумік, Іван Лосєв, Інна Кашина та Надія Боровська. Олексій Казанін та Марія Філюк трохи відстали.
 
Щодо такого важливого фактору, як погода, то спортсменам з нею певною мірою пощастило. Шаленої спеки, яка стояла, наприклад, у вівторок під час ходьби на 50 км, не було. Близько 20 градусів за Цельсієм, легкий вітерець. Проте декілька разів пройшов дощик, і це зробило трасу місцями досить слизькою. Особливо небезпечно в цьому плані було на розворотах. Довелося бачити декількох скороходів, на тілі яких були видні сліди від падінь – обідрані до крові руки, ноги, і навіть обличчя. На щастя, українців такі негаразди оминули.
 
 
Як водиться, головні розбірки почалися ближче до фінішу. Найбільше сил вистачило у іспанців. Вони й перемогли – Марія Перес у жінок (1:26.36, рекорд чемпіонатів Європи) та Альваро Мартін у чоловіків (1:20.42). Українці, хоча тривалий час і знаходилися серед претендентів на нагороди, дотягнути до п’єдесталу не зуміли. Найкращими серед наших співвітчизників стали Інна Кашина (7-е місце) та Віктор Шумік (11-е).
 
Інна Кашина (7-е місце, 1:29.16): «Хотіла щонайменше увійти до шістки найкращих, і встановити особистий рекорд. До цього не вистачило зовсім трохи. Але я задоволена. Боротьба була важкою з перших метрів, боролися навіть за більш зручне місце під бровкою. Гарна погода, гарна траса. Затримка зі стартом була несподіваною. Мені було б комфортніше, якби стартували вчасно, це трошки вплинуло на результат.»
 
Надія Боровська (10-е місце, 1:30.38): «Я розраховувала виступити краще. З одного боку, 10-е місце на чемпіонаті Європи – це не погано. Але я готова була на більше. Через затримку зі стартом трошки довелося понервувати. Але це особливо на результат не вплинуло. А те, що з хлопцями разом бігли, так це незручностей ніяких не викликало, тісно на трасі не було. Навпаки, так цікавіше. Змагання на 50 км проводять для чоловіків та жінок разом, нехай і на 20 км так роблять.»
 
 
Марія Філюк (18-е місце, 1:33.34, особистий рекорд): «При підготовці до чемпіонату Європи я вперше потрапила на тренувальний збір до Туреччини. Не уявляла, як себе почуватиму після гір. Тому ми з тренером дуже обережно готувалися. І, як виявилося, підготовка пройшла успішно. Якби не зауваження щодо техніки, то можна було б сьогодні пройти на одну-дві хвилини швидше. Я дуже задоволена. Ми планували виконати норматив «міжнародника», але не вистачило 25 секунд. Втім, особистий рекорд, та ще й закордоном – це круто. Хочу подякувати Богу, тренеру та вболівальникам. В мене вперше була така шалена підтримка.»
 
 
Віктор Шумік (11-е місце, 1:22.24, особистий рекорд): «Йшов разом з лідерами, але не вистачило досвіду. Я, все-таки, ще молодий, та й ходьбою займаюся усього три роки. Планував тут виконати «міжнародника», і виконав, тому задоволений своїм результатом. На поворотах спочатку було нормально, а потім, коли почали обливатися водою, та ще й дощ пішов, стало слизько. Боявся впасти, дуже сильно доводилося скидати швидкість.»
 
Іван Лосєв (12-е місце, 1:22.28): «Налаштовувався на медалі, підготовчу роботу було виконано велику. Але останні 5 км мене неначе вимкнуло. До цього, коли суперники атакували, я реагував, а потім – все… Свій виступ оцінюю на «три з плюсом».
 
 
Олексій Казанін (23-е місце, 1:26.49): «Очікував від себе більшого. За усіма показниками, за тренуваннями, мав йти в районі 1:22. Але під час змагань – півтіла, начебто, мої, а половина – чужі. Ноги не йшли, і все. Наш біохімік Людмила Григорівна Станкевич відразу сказала – по аналізах видно, що зимову базу не було закладено. Воно так і є насправді. На збори взимку я не їздив, а в манежі у моїй дисципліні тренування малоефективні. Але все-таки це моя не основна дистанція, я спеціалізуюся у ходьбі на 50 км. Думаю, наступного року буду цілеспрямовано готуватися саме до неї. Сподіваюся, керівництво збірної мені допоможе з якісною підготовкою.»
Попередня статтяП’ятниця-медальниця!
Наступна статтяЗустріч переможців та призерів чемпіонату Європи-2018