Стрибки: класні та не дуже

239
У вечірній сесії суботи на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у Берліні українці брали участь лише в двох фіналах, проте яких!
 
Чергову, сьому за ліком медаль на цій континентальній першості принесла в скарбничку України представниця Хмельниччини Марина Бех. Вже у першій спробі Марина вийшла в лідери фінальних змагань зі стрибків у довжину – 6.60. У третій спробі лідерство у неї відібрала німкеня Малаіка Міхамбо – 6.75. Потім дві британки – Джазмін Соєрз та Шара Проктор відтіснили Марину за межі призової трійки. Для того, щоб виправити ситуацію і здобути у Берліні медаль, в українки залишався лише один стрибок. І вона ним скористалася по-максимуму: 6.73, найкращий результат в сезоні, і Марина Бех – срібна призерка чемпіонату Європи. З враженнями Марини після виступу можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
 
Були пов’язані наші сподівання і з чоловічими стрибками у висоту, де виступали Дмитро Дем’янюк та Андрій Проценко. Львів’янин, на жаль, став першим, хто покинув сектор – йому не підкорилися стартові 2.19.
 
– По горячих слідах важко назвати причину. Певно через те, що ні у кваліфікації, ні у фіналі не робив достатньої кількості пробних стрибків. Все-таки ще переживаю за стопу, не до кінця відновився після травми. І якщо в кваліфікації я все-таки розстрибався, то тут початкова висота була вищою, і лише в третій спробі я спіймав стрибок, стрибнув з запасом, але заблизько відштовхнувся. Потрібно було попрацювати з розбігом. В мене виходить наступна формула: або роблю велику кількість пробних стрибків, і мене не вистачає на великих висотах, або роблю малу, і тоді потрібно розстрибуватися вже під час змагань. Чим рідше виступаю, тим краще себе почуваю. Потрбіно думати, як далі працювати і як виходити з цього положення. Хоча й вийшов до фіналу, успішним виступ не вважаю. Ніяк не можу реалізуватися, хоча фізичні кондиції в мене шикарні.
 
Представник Херсонщини Андрій Проценко 2.19 взяв з першої спроби, а потім почалися проблеми. 2.24 – з другої, 2.28 не підкорилися взагалі.
 
– Я був готовий мінімум на 2.28, я це відчував. Зробив гарну спробу, а потім щось не вийшло. Дуже важко зараз говорити, що саме, тому що всі спроби були різними. Посидимо з тренером, подумаємо, вирішимо в якому напрямку рухатися далі.
 
У Андрія – підсумкове п’яте місце. Перемогу тут здобув німець Матеуш Пжибилко – 2.35. Збірна Німеччини зараз найкраща на цьому чемпіонаті за кількістю нагород – 17. Щоправда, золотих з них лише п’ять, а тому очолюють медальний залік Берліну-2018 поляки, в активі яких 6 золотих та 3 срібні нагороди. України з сімома медалями (2-3-2) – сьома. В рейтингу за очками (місця з 1 по 8) ми шості.
 
В останній день чемпіонату Європи на українських вболівальників очікує багато цікавих подій. В ранковій сесії в марафоні о 10:05 за київським часом на старт вийдуть Дар’я Михайлова, Віра Овчарук, Вікторія Хапіліна та Ольга Котовська. Об 11:00 настане черга долати 42 км 195 м  настане Юрія Русюка, Ігоря Олефіренка, Ігоря Русса, Дмитра Лашина та Олександра Сітковського. Зазначимо, що в рамках чемпіонату Європи марафонці розіграють нагороди командного чемпіонату Європи зі своєї дисципліни.
 
У вечірній сесії о 20:30 у фіналі з метання молота змагатиметься Ірина Климець, з бігу на 5000 метрів Юлія Шматенко, з бігу на 3000 метрів з перешкодами – Наталія Стребкова. Також у вечорі порборяться за нагороди наші чоловіча та жіноча естафетні команди 4х100 метрів (півфінали – о 20:20 та 20:40, фінали – о 22:20 та 22:35).
Попередня статтяМарина Бех: «До боротьби підштовхували попередні поразки і підтримка рідних людей!»
Наступна статтяВітаємо з днем народження Тетяну Самоленко-Доровських!