Навчальний курс для тренерів високої кваліфікації

384
Під час проведення у Чорноморську жовтневого навчально-тренувального збору національної збірної команди України та державних центрів олімпійської підготовки з легкої атлетики у рамках програми ФЛАУ з підвищення кваліфікації вітчизняних тренерів (груп підготовки до спорту вищих досягнень, груп вищої спортивної майстерності) було проведено серію семінарів, лекцій і майстер-класів для тренерів високої кваліфікації за тематичним напрямом «Сучасні методи і засоби підготовки легкоатлетів у системі спорту вищих досягнень».

 
Курс навчання пройшли 50 фахівців, які працюють зі спортсменами національної збірної команди України з легкої атлетики. До уваги слухачів курсу були представлені такі теми:
–         «Управління тренувальним процесом підготовки легкоатлетів»;
–         «Моделювання річного циклу підготовки легкоатлетів»;
–         «Особливості побудови етапу безпосередньої підготовки до основних змагань року»
(лектори – Заслужений тренер України, доцент Бойко Анатолій Григорович, к.н.ф.в.с., доцент Базилюк Тетяна Антонівна).
 
–         «Огляд результатів медичних обстежень спортсменів національної збірної команди України з легкої атлетики на базі науково-методичного центру спортивної медицини Сумського державного університету: основні патологічні відхилення та шляхи їх усунення»;
–         «Вплив респіраторних захворювань на процес підготовки легкоатлетів»
(лектор: доктор медичних наук, директор науково-методичного центру спортивної медицини Сумського державного університету Атаман Юрій Олександрович).
 
–         «Сучасні методи передтренувального розігріву. Профілактика травматизму та засоби відновлення легкоатлетів»
(лектор: тренер-масажист національної збірної команди України з легкої атлетики Савченко Євген Володимирович).
 
–         «Використання вправ з бар’єрами для розвитку ритму у видах легкої атлетики. Вправи для профілактики травматизму та підготовки до основної частини тренування»
(лектор: Заслужений тренер України та СРСР Огородник Юрій Олександрович).
 
–         «Антидопінгова діяльність у легкій атлетиці. Перелік заборонених препаратів на 2019 рік. Права та обов’язки легкоатлетів у сфері антидопінгу»
(лектор: заступник директора Національного антидопінгового центру України Кручек Ярослав Іванович).
 
За словами головного тренера зі стрибків і керівника цього навчально-тренувального збору Олександра Романюка, курс навчання видався насиченим на різного роду заходи, які пройшли у жвавій дискусії і обговореннях представленого матеріалу. Формат заходів включав у себе і лекційні доповіді у конференц-залі, і практичні семінари, і майстер-класи на стадіоні. Спектр представлених тем підбирали таким чином, щоб відповідати вимогам тренерів високої кваліфікації і представляти для них практичний інтерес і новизну.
 
«Перший досвід такого формату проведення можна вважати цілком успішним і корисним як для слухачів, так і для самих лекторів і організаторів. Ми отримали багато відгуків від учасників і при підготовці і проведенні таких заходів у майбутньому намагатимемося врахувати їхні побажання, звернення і коментарі. Вдячні всім лекторам за те, що відгукнулись та знайшли час і можливість виступити у Чорноморську перед шанованою аудиторією своїх колег», – додав Олександр Романюк.