2nd Zaporizhstal Half Marathon завершив біговий сезон Run Ukraine Running League 2018

238
28 жовтня Запоріжжягостинною і теплою погодою прийняло 2nd Zaporizhstal Half Marathon, організований компанією Run Ukraine за підтримки Запорізької міської ради.

 
Цього року захід отримав найвищу оцінку – 5 зірок від Європейської легкоїатлетики, що є найвищим рівнем сертифікації та оцінювання, який розроблений провідними фахівцями Європи. Крім того, півмарафон отримав почесне право завершити сезон бігової ліги Run Ukraine Running League 2018.
 
На старт індивідуальних дистанцій, естафети та дитячих забігів вийшли майже 1700 учасників з восьмикраїн світу, у півмарафоні взяли участь рекордні для Запоріжжя 750 бігунів, а підтримати учасників на вулиці міста вийшли 5 тисяч глядачів.
 
«Цього року ще більше бігунів вийшли на старт Zaporizhstal Half Marathon, що свідчить про популярність півмарафону та розвиток спортивного туризму в нашій країні. Ми створюємо умови і ту необхідну атмосферу, в якій люди можуть пробігти і досягти поставленої перед собою мети. Тут створена особлива атмосфера підтримки спортсменами один одного, що також є дуже важливим фактором. Дуже важливо проводити події такого рівня і в майбутньому, адже кількість любителів росте,вже виросло ціле покоління бігунів, підростають діти. Тож важливо дотримуватися того шляху, яким ми йдемо. Хочу подякувати в першу чергу учасникам. Адже ми створюємо наші події для них і заради них. Без наших учасників був би неможливий ні розвиток, ні збільшення кількості наших подій, тому роль кожної людини дуже важлива», – заявив генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.
 
Щодо перипетій боротьбина основній дистанції в 21,097 кілометрів: у чоловіків зі старту очолив гонку Юрій Вихопень, випереджаючи основну групу переслідувачів на 5-10 метрів.Але вже за 3 кілометра виокремилась лідируюча група в складі Сергія Оксенюка,Тараса СалаіВадима Рогозовського, яка протрималась практично до фінішної прямої, де і булирозігранімісця на п’єдесталі. Перемогу здобув представник Волині Сергій Оксенюк з часом 1:09.09год. Лише з 7-секундним відставанням фінішну лінію перетнув минулорічний бронзовий призер Тарас Сало, у фінішному протоколі у нього 1:09.16. Замкнув чільну трійку Вадим Рогозовський з 1:09.20 у підсумку.
 
«Практично до останнього бігли групою, а перемогу вдалось вибороти лише на фініші. Авжеж, групою було бігти комфортніше, тож по дистанції ми тримались разом, жоден не наважувався піти у відрив.
 
Хочу подякувати організаторам змагань за чудову подію та створення всіх необхідних умов для спортсменів. Єдине, що не вдалось, це помилуватись чудовими краєвидами, весь час на змаганнях доводиться дивитися під ноги та концентрувати думки на фінішній прямій, тож часу, щоб підняти голову та подивитись навколо, не лишається», – прокоментував переможець.
 
Жінки, на відміну від чоловіків, не чекали до фінішної прямої, щоб розіграти місця на п’єдесталі, хоча також довгий час бігли групою. Впевнений біг у виконанні Дар’ї Михайлової після 16-го кілометру залишив суперницям можливість позмагатись лише за друге та третє місця. Так, Юлія Профіс, яка мала дві перемоги на цьогорічних стартах Run Ukraine Running League, цього разу задовольнилась сріблом з результатом 1:19.17год, а бронза у Катерини Карманенко, її результат –1:19.58. Михайлова перемогла з часом 1:18.51 год.
 
«Сьогодні я була впевнена у своїх силах, знала, що можу прискоритись убудь-який момент, тож трималась групи дуже довго. Десь після 16-го кілометра я потягнуласяза одним з чоловіків, який біг поряд, і відірвалася від своїх суперниць, ­- розповідає Михайлова. –Чесно зізнаюсь, цього року старти Run Ukraine мене дуже здивували угарному сенсі. Зазвичай я не стартую в Україні, але вже на Nova Poshta Kyiv Half Marathon я побачила, що старт дуже гарно організований, в тому числі, і для професіональнихспортсменів. Наразі події Running League проводяться на високому європейському рівні. Дуже приємно, що в Україні є такі старти, я пишаюсь можливістю виступати на найвищому рівні у своїй країні!»
 
Унікальний мальовничий маршрут головної дистанції 21,0975 км,, пролягав вздовж знакових місць Запоріжжя іпроходив повз три мости, що поєднують «зелені»зони з сучасними районами. Гості міста побачили найгарніші куточки Запоріжжя, відкрили для себе легендарну Хортицю йіндустріальну ГЕС.
 
«2nd Zaporizhstal Half Marathon – це вже візитівка для Запоріжжя, яке другий рік поспіль на день перетворюється у бігову столицю України. До марафонського руху долучається все більше активних і небайдужих запоріжців, які біжать не стільки задля спортивного інтересу, скільки заради відчуття причетності до великої спільноти людей, які вболівають, насамперед, за імідж і розвиток рідного міста.
 
2018 рік знаковий для «Запоріжсталі» – комбінат святкує 85-ліття, і ми впродовж року з цієї нагоди організовували та підтримували багато цікавих заходів у Запоріжжі. Власне, 2nd Zaporizhstal Half Marathon став яскравою фінальною крапкою з-поміж інших нових для міста спортивних ісімейних свят. Півмарафон довів, що Запоріжжя – це не лише індустріальне серце України, а й місто з величезним культурним та спортивним потенціалом», – прокоментував генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь»Ростислав Шурма.
 
«Одне з головних завдань – щоб уЗапоріжжі проведення таких класних масових спортивних заходів ставало системним – ми вже виконали. Немає сенсу проводити будь-яку подію, якщо перед тобою не стоїть мета зробити її якомога краще. Саме тому маршрут півмарафону є одним з найцікавіших в Україні. Я дякую уcім спортсменам, організаторам та волонтерам за це неймовірне свято спорту», – розповів заступник мера Запоріжжя Анатолій Пустоваров.
 
Варто зазначити, що цього року призовий фонд був збільшений ісклав 65500 гривень, що майже на 16000 гривень більше минулорічного. Нагороджували п’ятьох перших фінішерів серед чоловіків іжінок на дистанції21,0975 км. Грошову премію також отримали призери в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок.
 
У рамках заходу крім головної півмарафонської дистанції відбулися також традиційні індивідуальні забіги на 5 км і2 км, а також естафета 3х5+1х6 км Under Armour Relay. А дистанцію у 10 км було змінено на естафету 1х10+1х11 HeForShe Half Marathon Relay. Також відбувся сімейний забіг на 2 км тадитячі забіги на 500 м і1000 м.
 
Додамо, що на дистанції 2 км в рамках 2nd Zaporizhstal Half Marathonвідбувся благодійний забіг метою якого став збір коштів на придбання велотренажеру для Клініки ортопедії, артрології і спортивної травми Запорізької обласної клінічної лікарні. Адже саме до таких клінічних закладів щорічно звертаються по допомогу тисячі пацієнтів (серед них і легкоатлети), які мають захворювання суглобів, спини, опорно-рухового апарату тощо. Для повноцінної та швидкої реабілітації потрібне належне сучасне обладнання, якого, на жаль, у лікарнях недостатньо.
 
Головні медалі фінішерів дистанції 21,0975 км вже за традицією бігової ліги Run Ukraine вразили унікальним дизайном. Цього року на медалях зображений символ міста – запорізький козак. Окрім фінішерів головної дистанції, всі учасники естафетного забігу також отримали медалі, які цього року виконані у вигляді сходинок, та символізують те, що для досягнення своєї мети команді потрібно здолати шлях вгору.
 
Для того, аби жителі Запоріжжя могли якнайкраще підготуватися до майбутнього старту, організатор забігу, компанія Run Ukraine, провела серію безкоштовних лекцій з досвідченими бігунами і  тренерами та серію безкоштовних відкритих тренувань Open Run Day; а також для тих, хто готується до забігів самостійно, на сайті запорізького півмарафону була доступна програма самостійної підготовки на будь-яку дистанцію, розроблена відомими тренерами: Сергієм Романчуком (головним тренером штатної збірної команди України з з видів витривалості)та Олександрою Азаровою (майстром спорту, рекордсменкою України серед молоді з півмарафону, переможницею іпризеромчемпіонатів України).
 
Цього року безпеку біговому заходу забезпечили 289 волонтерів, а вздовж усього маршруту чергували 11 карет швидкої медичної допомоги та 26 волонтерів «Червоного Хреста».
За матеріалами Run Ukraine