Результати участі у Конвенції ЕА для України (частина 1)

290
Урочиста церемонія нагородження Golden Tracks і Конвенція ЕА у 2018 році подарувала Україні кілька приємних новин. Перш за все, це нагорода Fair Play для Наталії Прищепи, нагорода ЕА для національних федерацій Івану Качківському і тренерські нагороди ЕА Володимиру Кравченку і Тетяні Степановій. Проте лише урочистостями участь українців у заході не обмежилася.

 
На Конвенції ЕА проводили круглі столи, були завдання й питання, які розглядали у робочих групах. Участь у них брали президент ФЛАУ Ігор Гоцул, державний тренер України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник і керівник департаменту розвитку ФЛАУ Ольга Аксьонова.
 
Одним з основних питань, які розглядали, було введення рейтингу ІААФ для атлетів. Робота над ним триває кілька років. Під час Конвенції свої думки з цього приводу висловили представники національних федерацій, Комісії атлетів ЕА, маркетинг-партнери. «Фінальної версії документу ще немає. Планується, що її завершать до кінця року, взявши до уваги побажання і зауваження, які висловили під час Конвенції», – зазначив Ігор Гоцул.
 
До списку змагань, на яких атлети зможуть завойовувати очки в рейтинг, входить низка як міжнародних, так і національних турнірів. Як пояснив Ігор Гоцул, основну кількість очок можна буде отримати за показаний результат. Додаткову – за місце, яке атлети посядуть на змаганнях, але вона значно нижча і буде залежати від рангу турніру.
 
«З введенням рейтингу кардинально зміниться допуск на міжнародні змагання за запрошенням. Якщо раніше склад учасників визначав директор змагань, то з введенням рейтингу планують запрошувати атлетів саме в залежності від нього, – продовжує Ігор Гоцул. – Його використовуватимуть і для запрошення на офіційні міжнародні змагання, такі як, наприклад, чемпіонат світу. Це допоможе визначити чітку кількість учасників. Але при цьому рейтинг жодним чином не відміняє відбору на національному чемпіонаті: хто саме ввійде до складу команди, залежатиме від критеріїв відбору тієї чи іншої національної федерації плюс від місця у рейтингу ІААФ».
 
***
 
На календарній конференції було ухвалене рішення про перенесення чемпіонату ABAF з напівмарафону, який проводитиметься у рамках Київського півмарафону, на 7 квітня.
 
«Крім того було прийняте рішення про проведення в Україні міжнародної юнацької матчевої зустрічі 30 червня. Ми запросили приєднатися до команд України, Білорусі і Туреччину ще й Польщу і отримали від них згоду. Наразі триває обговорення технічних моментів», – розповів В’ячеслав Тиртишник.
 
Як розповів Ігор Гоцул, саме питанню проведення в Україні міжнародних змагань приділили неабияку увагу і під час консультацій з ЕА. «Мова як про змагання рівня чемпіонатів і Кубків Європи, так і про змагання за запрошенням, – пояснює Ігор Євгенович. – Це логічно, адже кількість сертифікованих стадіонів в Україні зростає».
 
Під час цих консультацій було підтверджене прагнення провести в Києві командний чемпіонат Європи з легкої атлетики. Якщо Україна здобуде таке право, то це не лише дасть змогу вболівальникам побачити цікаві й динамічні змагання високого рівня на власні очі, а й сприятиме реконструкції НСК «Олімпійський», яка не була завершена у повній мірі. «Наразі арена відповідає футбольним стандартам, проте не легкоатлетичним. Необхідно реконструювати зону для розминки (стадіон «Атлет»), облаштувати окремо зону для довгих метань, провести косметичний ремонт покриття на основній арені і закупити необхідні обладнання й інвентар», – додав Ігор Гоцул.
 
Також мова йшла ро наміри України подавати заявки на проведення Кубків Європи зі спортивної ходьби у 2012, 2023 і 2025 роках. «Через агресію Росії проти України ми втратили право провести ці змагання в Івано-Франківську у 2015 році. Тоді ЕА з міркувань безпеки передала його Мурсії. Чи вдасться нам виграти всі три заявки, і чи будуть це різні міста, чи одне й те ж, поки що зарано говорити. Але ми прагнемо боротися за ці змагання і наразі ЕА нас у цьому підтримує, – говорить Ігор Гоцул. – Точно можу сказати лиш те, що для нас принципово важливо провести Кубок Європи в Івано-Франківську. І не лише через події 2015 року. Це один з центрів спортивної ходьби України, де до того ж блискуче проводять змагання».
 
Ще одна мета ФЛАУ – жодного року без змагань ABAF (Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій ), в яку Україна вступила цього року.
 
Крім того ЕА підтвердила наміри провести весною 2019 року у Києві перше засідання Виконкому ЕА після обрання нового президента.
 
Окремою темою для розмови було проведення у 2019 році командного чемпіонату Європи з багатоборства у Луцьку. За словами Ігоря Гоцула, найближчим часом Україну відвідає моніторингова група ЕА, щоб перевірити готовність і надати рекомендації щодо організації і проведення турніру.
 
***
 
Під час Конвенції ЕА мова також йшла про введення нового формату змагань – DNA (динамічна нова легка атлетика). Його використають під час Європейських ігор-2019 у Мінську. Але чи використовуватимуть надалі, чи шукатимуть новий формат, вирішуватимуть після проведення Ігор. На сьогодні думки легкоатлетичної спільноти щодо нього розділилися.
Попередня стаття2nd Zaporizhstal Half Marathon завершив біговий сезон Run Ukraine Running League 2018
Наступна статтяГеннадій Авдєєнко святкує ювілей!