У Сумах відбулася науково-практична конференція «Актуальні проблеми медичного забезпечення спорту високих досягнень»

243
7-8 листопада у Конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася перша в Україні науково-практична конференція «Актуальні проблеми медичного забезпечення спорту високих досягнень». До організації заходу разом з СумДУ долучилися Національний олімпійський комітет України, Федерація легкої атлетики України та Національний антидопінговий центр України. Участь у конференції взяли провідні науковці, фахівці спортивної медицини, спортивні лікарі, тренери та спортсмени майже з усіх областей України.

 
Під час конференції директор науково-методичного центру спортивної медицини СумДУ Юрій Атаман представив досвід роботи зі спортсменами високих кваліфікацій і напрацювання університету у цьому напрямку. За словами директора Медичного інституту СумДУ Андрія Лободи, ця конференція є унікальною для України, оскільки тут проходить спілкування науковців і практиків, які працюють у федераціях, антидопінговому комітеті, займаються питаннями спортивного харчування тощо. Матеріали конференції будуть корисними спортсменам, їхнім тренерам і колегам-науковцям.
 
Під час пленарного засідання учасники розглянули питання сучасних підходів до оцінки функціональної підготовленості спортсменів, застосування кардіопротекторів, хірургічного лікування травматичних ушкоджень м’язів, ролі магнітно-резонансної томографії у діагностиці, особливості харчування спортсменів у змагальному періоді та інші.
 
Від ФЛАУ участь у заході взяли один з провідних тренерів-масажистів збірної команди Євген Савченко, який провів майстер-клас на тему «Проблеми попереково-крижової ділянки при заняттях спортом та їхня корекція», та керівник комплексної наукової групи збірної команди Руслан Кропта, який представив доповідь на тему «Моніторинг функціональної підготовленості спортсменів у сучасних умовах розвитку спорту вищих досягнень». Крім того у якості слухачів та гостей заходу участь взяли головний тренер з видів витривалості Сергій Романчук, старший тренер зі стрибків Олексій Сердюченко та лікар команди Олексій Бордюг.
Попередня статтяМикита Нестеренко взяв участь у Всеукраїнських змаганнях пам’яті Євгена Сюча
Наступна статтяУкраїнець Вадим Свириденко у трійці на Bloom Bank Beirut Marathon (ВІДЕО)