Оксана Райта: «Дуже люблю бігати кроси»

315
Оксана Райта на чемпіонаті Європи з кросу фінішувала 67-ю (8300 м – 29.23 хв) у змаганнях серед жінок.

 
У 2010 році була юнацька Олімпіада і медаль на ній, але потім затяжний спад. Розумію, що психологічно було дуже складно, але на якій стадії ви зараз? Адже нехай поки що і без високих місць, але ви як мінімум знову почали потрапляти до складу команди на міжнародні змагання.
 
Та медаль була дуже приємною, і про неї потрібно пам’ятати для того, щоб тягнутися до такого знову. Це було досягнення, а те, що я показую зараз, дуже далеке від того рівня. Потрібно робити все для того, щоб виступати якнайкраще, і пам’ятати про те, що якщо я колись змогла, то зможу і зараз.
 
Те, що я минулого року і цього я потрапила на чемпіонат Європи з кросу, це вже досягнення. Але у той же час я у собі розчаровуюся: кожного разу намагаюся виступити якнайкраще, але саме тут чомусь не вдається.
 
На трасі була одна ділянка, яка перекликалася зі стіпльчезом і мала б вам сподобатися. Я говорю про колоди.
 
Так, це, звичайно, моє. Я їх легко перебігала, а от решта у мене не дуже добре вийшло.
 
Насправді, я дуже люблю кроси. У мене переважно кросові тренування, на них біжиш і думаєш про своє. А доріжка у мене завжди асоціюється з важкими тренуваннями і сильними навантаженнями, коли потрібно віддавати всю себе. У кросі не все залежить від того, як ти готовий фізично. До того ж коли біжиш його у лісі чи у горах, то поєднуєшся з природою. У ці моменти навіть розум відпочиває. Є люди, яким більше дається крос, ніж доріжка. Можливо, я саме до них і  належу.