Ігор Гоцул – про майбутній стадіон у Мукачево

240
Вже у 2020 році у Мукачево має з’явитися новий легкоатлетичний стадіон. І навіть більше. Про це розповів президент ФЛАУ Ігор Гоцул після зустрічі з міським головою Андрієм Балогою.

 
Закарпаття не перший рік розглядається як альтернатива Криму у плані підготовки українських спортсменів до змагань, особливо в осінньо-весняний період. «За кліматичними умовами вони співставні, а по співвідношенню ціна-якість у питанні готелів і організації харчування Закарпаття навіть має певні переваги», – говорить Ігор Гоцул.
 
У Хусті й Ужгороді вже завершується реконструкція стадіонів, а за два роки до них має додатися і ще одна арена.
 
В останні роки Мукачево неодноразово приймало зимові чемпіонати України  метань. Традиційними стали і змагання з метань «Чотири оберти Сюча», присвячені пам’яті Євгена Сюча. «Євген Сюч – уродженець цих місць. Він був одним з фундаторів сучасного уявлення про техніку метання молота. Я відвідував змагання, присвячені його пам’яті, спілкувався з атлетами і тренерами, а також з міським головою. Ми докладемо зусиль для збереження «Чотирьох обертів Сюча» як однієї з візитівок Мукачево і спільно працюватимемо над тим, щоб турнір розвивався і набирав обертів, до яких прагнуть і організатори, і місто».
 
Змагання пам’яті Євгена Сюча проводяться восени. У 2019 році вони заплановані на 7-10 листопада. І вже за два роки цей турнір, як і вся легка атлетика міста, мають вийти на новий рівень і нову арену.
 
«Я говорив з міським головою та його заступниками. Ми ставимо амбітні плани стосовно майбутнього стадіону у Мукачево», – продовжує Ігор Гоцул.
 
Тут планується поява сучасного стадіону на вісім доріжок, з зонами для розминки і метань. «Згідно з вимогами ІААФ, ми плануємо, що стадіон міститиме всі необхідні сектори, включаючи сектори для метань. Останні використовуватимуть під час змагань, а розминка перед ними і тренування під час НТЗ відбуватимуться на окремому секторі», – пояснює Ігор Євгенович.
 
«Ми домовилися про те, що відразу після закінчення різдвяних свят надсилаємо експертів, які спільно з представниками міста розпочнуть роботу над концепцією цього стадіону і кошторисною документацією. Якщо все буде складатися так, як заплановано, то наступного року ми не лише зможемо закінчити проектно-кошторисну документацію, а й розпочати реконструкцію основного ядра стадіону і допоміжних будівель – роздягальні, сауни, тренажерної зали і невеличкого манежу, в якому можна тренуватися у негоду. Упродовж 2019-2020 років ми маємо повністю завершити реконструкцію, включно зі стадіоном для розминки й окремим сектором для метань», – говорить Ігор Гоцул.
 
Крім того у спортивному комплексі заплановані два басейни – звичайний і з термальною водою. «Це дуже важливо для спортсменів на певних етапах тренувань і відновлення», – додав Ігор Гоцул. Він також зазначив, що після реконструкції стадіон у Мукачево зможе претендувати на національні та міжнародні змагання. Проте якщо говорити, приміром, про міжнародні турніри, то багато що буде залежати і від того, чи з’явиться у Закарпатті міжнародний аеропорт.
 
При цьому Ігор Гоцул звернув увагу на те, наскільки змінилося Мукачево за останні роки: «Місто має сучасний вигляд, воно цікаве. Це дасть змогу спортсменам не тільки тренуватися, а і комфортно себе почувати у психологічному плані. Адже довготривале перебування на одній і тій самій базі під час навчально-тренувального збору, коли немає можливості відволіктися і мати якусь психологічну віддушину, є досить серйозним навантаженням на психіку атлетів. Мукачево – дуже позитивне місто».
 
«Цей проект реальний. Унаслідок тих процесів, які існують у державі, міста отримали достатньо серйозні кошти, і його реалізація може бути повністю здійснена коштом міста Мукачево. Щонайменше ми на це зараз орієнтуємося у реалізації проекту», – додав на завершення розмови Ігор Гоцул.
Попередня статтяВідбулися Всеукраїнські змагання зі стрибків на призи Віталія Петрова
Наступна статтяНовини ТФЛА: Новорічні і Веселі старти у різних куточках України