Глазго-2019: перша медаль для України і фінали від Бех-Романчук і Ляхової

267
У Глазго завершився другий день чемпіонату Європи у приміщенні. І завершився він першою на ньому медаллю для України. Срібло зі стрибків у висоту виграв Андрій Проценко.

 
Крім стрибків у висоту серед чоловіків розіграли ще шість комплектів медалей.
 
Повторенням рекорду чемпіонатів Європи у приміщенні завершився фінал з бігу на 400 метрів. Норвежець Карстен Варгольм промчався дистанцією за 45,05 секунд і виграв золото.І це при тому, що влітку його основна дистанції 400 метрів з бар’єрами.
 
У змаганнях серед жінок з бігу на 400 метрів перемогла також бар’єристка. Швейцарка Леа Шпрунгер виграла з найкращим результатом сезону у світі (51,61 с), а бельгійка Синтія Болінго Мбонго поступилася їй однією сотою і встановила національний рекорд своєї країни.
 
Чемпіонами Європи у приміщенні з бігу на 60 метрів стали полька Єва Свобода (7,09 с) і словак Ян Волко (6,60 с).
 
Норвежець Якоб Інгебрігтсен переміг з бігу на 3000 метрів (7.56,15 хв), майже на секунду випередивши найближчого переслідувача британця Кріса О’Харе. А його брат Хенрік додав до сімейної колекції бронзу на цій же дистанції. Британцю він програв тисячні долі секунди – 7.57,19 хв.
 
Чемпіоном Європи у приміщенні зі стрибків з жердиною став поляк Павел Войцеховскі (5,90 м). Його співвітчизник Пьотр Лісек поступився п‘ятьма сантиметрами.
 
Ольга Ляхова тактично грамотно і спокійно провела півфінальний забіг на 800 метрів. Тримаючись позаду суперниць, на останньому колі українка прискорилась і впевнено фінішувала на третій позиції (2.03,60 хв), яка забезпечувала вихід до фіналу.
 
У ранковій частині програми до фіналу також пробилася Марина Бех-Романчук. У секторі для стрибків у довжину вона у другій спробі показала 6,78 м і пішла готуватися до вирішальної стадії змагань.
 
У півфіналі з бігу на 60 метрів з бар’єрами побачимо Анну Плотіцину. До наступної стадії змагань вона пробилася за часом (8,15 с). Зробити те ж саме, на жаль, не вдалося дебютанткам чемпіонатів Європи у приміщенні Ганні Чубковцовій (8,22 с) і Наталії Ручківській (8,38 с). При цьому Чубковцову від півфіналу відділила всього одна сходинка довжиною в одну соту секунди. Вона 17-та.
 
До півфіналу з бігу на 60 метрів серед чоловіків пробився Олександр Соколов (6,75 с), проте на старт так і не вийшов. Через спазм задньої поверхні стегна у спортсмена тренери вирішили зняти його зі змагань. Василь Макух, для якого у Глазго був дебют на чемпіонатах Європи у приміщенні, і Володимир Супрун не змогли подолати перше коло. Макух показав час 6,84 с, а Супрун – 6,87 с.
 
На першому колі скінчилися змагання з бігу на 60 метрів серед жінок для Яни Качур (7,52 с), а також для Артема Шаматрина (7,90 с), Богдана Чорномаза (7,94 с) й Олексія Касьянова (7,98 с – найкращий результат сезону), які змагалися з бігу на 60 метрів з бар’єрами.
 
Аналогічна ситуація, як з Соколовим, сталася з Мариною Килипко. З тією лиш різницею, що у неї спазмувало м’яз перед початком кваліфікації зі стрибків з жердиною, після чого було прийняте рішення зняти Марину зі змагань.