Ольга Саладуха повернулася на п‘єдестал чемпіонатів Європи у приміщенні!

307
Останнім часом Ольга Саладуха і її тренер Анатолій Бойко намагалися уникати розмов про травму спини і просили журналістів не торкатися цієї теми. Проте обійти її стороною ані їм, ані представникам ЗМІ не вдавалося. Упродовж маже п’яти років вони йшли проти всіх можливих законів природи і медицини. Коли лікарі сумнівалися у тому, чи буде Ольга взагалі ходити, і наполягали на операції, Саладуха і Бойко не втрачали надії і на їхньому шляху знайшлися ті, хто разом з ними зробив неможливе.

 
Операції вдалося уникнути, а сьогодні, 3 березня, після майже п’ятирічної перерви Ольга знову піднялася на п’єдестал. П‘єдестал однієї з найбільш травматичних дисциплін легкої атлетики – потрійного стрибка. І, можливо, саме цей день стане новою відправною точкою на шляху до Токіо-2020 і акцент в інтерв’ю уже зовсім скоро буде іншим.
 
Фізіотерапевти і лікарі, які працювали з Ольгою, зізнавалися, що вона була для них справжнім світлом. Щодня вона дивувала і надихала їх. Так само було і з усіма, хто її оточував. Її віра і праця зробили неможливе. Вже у кваліфікації чемпіонату Європи у приміщенні вона у першій спробі, як у старі добрі часи, показала найкращий результат з потрійного стрибка не лише в сезоні, а й серед усіх учасниць (14,40 м). А у фіналі сталося ще одне диво. Нечасто побачиш, коли з шести спроб спортсменів три з них бувають однаковими. Але саме так було сьогодні у Ольги.
 
«Чому, чому, чому!? – дивувалася Ольга Саладуха, даючи коментар організаторам змагань. –  Мені складно сказати, як так могло статися, але це дуже незвичайно. Можливо, так сталося тому, що я стрибала дуже близько до лінії доріжки. Якби потрапляла рівніше, то хто знає, як усе склалось би».
 
Саладуха з трьома спробами на 14,47 метрів, які стали її новим найкращим результатом нинішнього сезону, виграла бронзову медаль з потрійного стрибка. Востаннє вона піднімалася на п’єдестал у серпні-2014 у Цюриху, коли стала чемпіонкою Європи.
 
«Добре повернутися після такої тривалої перерви. У мене були проблеми зі спиною і лікарі довго забороняли мені стрибати, але завдяки лікарям і фізіотерапевтам, сьогодні для мене був хороший день. Я навіть була щасливою просто бути тут. Сподіваюсь, більше мене не турбуватимуть ніякі проблеми, тому що я починатиму підготовку до Олімпійських ігор», – сказала Салудха організаторам.
 
Чемпіонкою Європи у приміщенні з потрійного стрибка з найкращим результатом сезону в Європі стала іспанка Ана Пелетейро (14,73 м). Гречанка Параскеві Папахрісту з особистим рекордом 14,50 метрів друга.
 
***
 
Шанс на медалі в України був і зі стрибків у довжину серед чоловіків. Сергій Никифоров у кваліфікації показав результат 8,03 м. Саме стільки для бронзи у фіналі вистачило іспанцю Еусебіо Касересу. Никифорову повторити або поліпшити показаний у кваліфікації результат не вдалося. Зі стрибком на 7,89 м він п’ятий. У Владислава Мазура восьме місце (7,75 м).
 
Анна Плотіцина змагалася у півфіналі з бігу на 60 метрів з бар’єрами. Українка показала час 8,11 с і стала з ним 11-ю. До фіналу виходили вісім спортсменок.
Попередня статтяРозклад виступу українців і трансляція третього дня чемпіонату Європи у приміщенні
Наступна статтяМарина Бех-Романчук – бронзова медалістка чемпіонату Європи у приміщенні