Ярослава Магучіх: «Почну сезон з «Діамантової ліги» у Досі»

228
Ярослава Магучіх лиш перший сезон виступає у віковій категорії U20, а вже встигла підкорити світ своїми стрибками. Власне, зробила вона це ще в минулі роки, але зимовий сезон-2019 поки що став найрекорднішим для неї. Стрибком на 1,99 метрів українка повторила юніорський світовий рекорд у приміщенні зі стрибків у висоту і встановила юніорський рекорд Європи у приміщенні. І це при тому, що великих ставок на змагання взимку вони з тренером Тетяною Степановою не робили.

 
Вже сьогодні, 3 травня, Магучіх розпочне літній сезон етапом «Діамантової ліги» в Досі. А поки що пропонуємо читачам сайту ФЛАУ невеличке інтерв’ю, яке записали з Ярославою у період  міжсезоння.
 
У легкоатлетичних колах лиш дивувалися тому, як вам, пропускаючи, тобто не роблячи ставку на зимовий сезон, вдавалося стрибати 1,99 метрів.
 
Ми з тренером і справді вирішили взимку не виступати на офіційних стартах, а присвятити його тому, щоб пострибати на комерційних турнірах і позмагатися з дорослими, адже там зовсім інші висоти. І тут 1,99! Ми були готові поліпшити результат, але щоб 199! Спочатку стрибнула на 1,97 – і це вже було для мене WOW. А потім з тренером подумали: може, спробувати і 1,99? Ніби готова, можна стрибати. І тут уже результат такий, що тобі до двох метрів лишається лише один сантиметр…
 
Коли Юлія Левченко вперше стрибала на 2,01 метри на чемпіонаті світу у Лондоні, то розповідала про те, що їй було страшно: вона не знала, як все буде, як пройде те ж приземлення. Що ви відчували на висоті, дуже близькій до двох метрів?
 
У перших двох спробах мені теж було страшно, адже це хоч і не два метри, але дуже близько. Я налаштовуюсь, а враження таке, що планка так високо! Але дякую тренеру за те, що вона налаштувала мене на третю спробу. І перед розбігом уже й сама розуміла, що нічого страшного, все буде добре.
 
Ви з тренером не поспішаєте виступати на офіційних дорослих турнірах і так само поступово збільшуєте свій особистий рекорд. Тобто встановивши один, припиняєте змагання і вже на інших намагаєтеся його поліпшити. Це щоб не перегоріти раніше часу чи причина в іншому?
 
Ми з тренером вирішили йти по-тихеньку. Не все відразу. Попереду дорослий спорт.
 
Який з турнірів, на яких ви виступали взимку, запамятався найбільше? Можливо, не стільки по результату, скільки по атмосфері.
 
У Густопече найбільш особливий по публіці, вона настільки підтримувала і я це дуже відчувала. І потім були ще змагання у Коттбусі: було незвично, там паралельно відбувалися стрибки у висоту серед жінок і з жердиною серед чоловіків.
 
До яких турнірів ви готуєтеся на літо?
 
Перед літнім сезоном у нас були зборі в Туреччині й Іспанії. 3 травня виступлю на етапі «Діамантової ліги» в Досі, а основними турнірами будуть юніорські чемпіонат України і Європи.
Фото (с)Олександр Охрименко