Іван Лосєв: «Події останніх днів дуже надихнули перед Кубком Європи»

388
За лічені години збірна України вирушить на Кубок Європи зі спортивної ходьби. В останні дні перед змаганнями на наших скороходів чекала низка зустрічей і злива позитивних емоцій, які, хочеться вірити, надихнуть їх на вдалий виступ в Алітусі.

 
Про враження від відкритого тренування і майстер-класу для журналістів, зустрічі з президентами ФЛАУ Ігорем Гоцулом і НОК України Сергієм Бубкою розповів чемпіон України зі спортивної ходьби на 20 км Іван Лосєв.
 
«Всі три події були по-своєму унікальні. Я багато років займаюся спортивною ходьбою, немало бачив, але таке було чи не вперше. До нас прийшли і журналісти, і керівники українського спорту. Ми відчули, що не байдужі, що нами цікавляться», – говорить Іван Лосєв.
 
«На відкрите тренування прийшло багато журналістів. Було приємно, що спортивна ходьба привернула їхню увагу. Ми відчули себе не рядовими спортсменами, а дійсно збірною України, – продовжує Лосєв. – Добре, що журналісти спробували себе і в ролі спортсменів, і в ролі суддів. Спочатку всі були трішки затиснуті, хвилювалися як ЗМІ, так і ми. Але коли почали показувати вправи, вчитися ходити, напруження поступово зникло. Після тренування ми ділилися враженнями один з одним: позитивних емоцій і справді було безліч.
 
Ввечері того ж дня до нас завітав Ігор Гоцул. При тому, що він зараз перебуває на лікуванні у Феофанії, він знайшов досить багато часу для зустрічі з нами і метальниками, які наразі теж перебувають на базі у Конча-Заспі, для відповідей на всі наші питання. І те, що наш керівник залучений до нашого виду, те, що ми на одній хвилі, дуже важливо.
 
У четвер у нас відбулася зустріч з Сергієм Бубкою. Сказати, що він людина з великої літери, – це нічого не сказати. Це справжній згусток енергії! Його слухаєш, як заворожений. Він дав нам багато цінних порад. Розповів про те, що скільки б титулів він не завоював, скільки б рекордів не встановив, але теж щоразу хвилювався перед стартом. Сергій Назарович розповів, як він з цим міг упоратися, як ставив перед собою цілі і завдання. Це настільки мотивувало нас! Ми відчули, що всі ми люди і можемо чогось досягати. І це значно більше, аніж лише титул чемпіона України.
 
Я зустрів ще й Олега Верняєва, олімпійського чемпіона зі спортивної гімнастики. Ми трішки поговорили, він побажав нам успіху. Взагалі, атмосфера у Конча-Заспі неймовірна».
 
Цікаво, що вправи для спортивної ходьби у свій час використовував і Сергій Бубка. «Це дійсно так. Він виконував, зокрема, вправи для тазу. Йому це допомагало при стрибках. Більше того, я у манежі неодноразово бачив, як наші вправи для своїх тренувань використовують представники інших видів легкої атлетики, зокрема, стрибуни у висоту, Юлія Левченко. Їм і весело їх робити, і корисно», – додав Іван Лосєв.
 
Крім мотивуючих історій атлети почули від Сергія Бубки й відповіді на питання, які так цікавлять скороходів. «Сергій Назарович як перший віце-президент ІААФ розповів про майбутнє спортивної ходьби, гендерну позицію ІААФ. Говорили і про дистанцію 50 кілометрів, і про те, які дистанції, найімовірніше, з’являться, а які зникнуть після Олімпійських ігор у Токіо», – додав головний тренер з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник.
Попередня статтяЯпонські зустрічі: підготовка до Токіо-2020, ASICS, Європейські ігри та інше
Наступна статтяБогдан Бондаренко: «Зазвичай такі повернення відбуваються непросто»