Богдан Бондаренко провів відкрите тренування перед Європейськими іграми

364
За два дні до від’їзду збірної України з легкої атлетики на Європейські ігри у Мінськ бронзовий призер Олімпійських ігор, чемпіон світу і Європи, лідер світового сезону зі стрибків у висоту Богдан Бондаренко провів відкрите тренування на київському стадіоні «Піонер» і поспілкувався з журналістами.

 
На захід також завітали президент ФЛАУ Ігор Гоцул і головний тренер з легкої атлетики України В’ячеслав Тиртишник. Вони, зокрема, розповіли про формування складу команди, очікування від змагань і, звісно, про формат їхнього проведення – DNA (Dynamic New Athletics – Динамічна нова легка атлетика).
 
«Відбір до команди був специфічним, адже зараз лише початок сезону і на момент формування складу ще не проводилися національні змагання. За основу ми брали найкращі результати атлетів. Але, думаю, нам вдалося навіть з такими критеріями відбору зібрати сильну команду», – зазначив Вячеслав Тиртишник.
 
Нагадаємо, що Богдан Бондаренко потрапив до команди останнім. Через отримане мікропокшодження Дмитро Дем’янюк вирішив не брати участі у змаганнях і написав відповідну заяву. Після цього, 12 червня, Виконком ФЛАУ ухвалив рішення замінити його Бондаренком.
 
«Те, що Богдан потрапив до команди, безсумнівно лише підсилить її», – додав Тиртишник.
 
Богдан Бондаренко впродовж майже двох років не виступав на змаганнях через травми. Першим турніром після тривалої перерви став етап «Діамантової ліги» у Шанхаї (18 травня). Після нього він виступив ще на двох етапах – у Римі (6 червня) і Рабаті (16 червня), – вигравши обидва й очоливши світовий топ-лист сезону зі стрибків у висоту з результатом 2,31 м.
 
«Це лише початок сезону. Я сподіваюся на те, що пік форми випаде частково на Європейські ігри і потім на чемпіонат світу, який восени відбудеться у Катарі, – говорить Богдан Бондаренко. – На Європейських іграх велику роль відіграватиме тактика, адже ти змагатимешся то з одним спортсменом, то з іншим. До того ж кожен матиме лише три спроби на всі змагання, а висоту можна буде заявляти будь-яку.
 
Коли дізналися, що буде лише три спроби, відразу з’явилося бажання виступити на Європейських іграх. Адже ці змагання створені ніби для мене. Така кількість стрибків – це оптимальний варіант, оскільки через той же біль у стопі мені складно стрибати багато. Але на момент формування складу команди у мене ще не було результату, і коли випала нагода все ж виступити, ми, звісно, погодилися. Це велика честь для мене. І, сподіваюсь, що «Динамічна нова легка атлетика» зможе вдихнути щось нове у всю легку атлетику».
 
«Зміни настільки кардинальні, що навіть професійні спортсмени ще не повною мірою уявляють, з чим вони зіштовхнуться, – говорить про DNAІгор Гоцул. – Однак ми сподіваємося на те, що їхній рівень майстерності допоможе їм адаптуватися до будь-якого формату проведення змагань.
 
Тренери, які відповідають за збірну, детально вивчили формат, сильні і слабкі сторони команд-учасниць, особливо тих, які виступатимуть у нашій групі, і згідно з цим готують стратегію і тактику».
 
Після спілкування зі ЗМІ Богдан Бондаренко провів тренування і навіть виконав на ньому кілька стрибків.
 
 
Більше фото з тренування Богдана Бондаренка незабаром з’явиться на офіційній сторінці ФЛАУ у Facebook.
Всі фото ©Дмитро Вакулка, для ФЛАУ