Пристрілка перед Ельве-2019

232
22-23 червня у Кропивницькому відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед молоді. Це був вирішальний етап відбору до збірної України, яка 11-14 липня в Ельве (Швеція) візьме участь в молодіжному чемпіонаті Європи.
 
– Згідно з критеріями відбору переможець та срібний призер чемпіонату України, за умови виконання нормативу, потрапляли до збірної автоматично, доля третьої путівки в кожній дисципліні визначатиметься за рейтингом спортсменів, – розповідає штатний тренер збірної України Олексій Сердюченко. – Нормативи на цьогорічну континентальну першість не високі, отож команду ми плануємо відправити до Швеції велику. Адже ФЛАУ продовжує керуватися принципом – на головні старти сезону їдуть виступати всі, хто виборов це право.
 
Серед результатів молодіжного чемпіонату України перш за все відзначу перемогу з особистим рекордом Михайла Гаврилюка з Івано-Франківської області – 71.00 (на фото). Він був призером тогорічного чемпіонату світу серед юніорів, додає в результатах, і ми на нього розраховуємо в Швеції. Олександр Малосілов з Донеччини в потрійному стрибку показав результат 16.22, що дозволяє йому розраховувати на чемпіонаті Європи щонайменше на місце у фіналі.
 
Дмитро Нікітін з Житомирщини відновився після травми і зараз подає гарні надії – виграв у Кропивницькому змагання зі стрибків у висоту (2.21). Харків’янин Тарас Шевцов став найкращим у стрибках з жердиною (5.20). Для України це гарний рівень, але на Європі навряд чи зможе забезпечити призове місце. Антон Грабовський з Рівненської області виграв з особистими рекордами дві дистанції – 1500 м (3.42,61) та 5000 м (14.29,31). На 1500 м він біг фактично сам, і якщо побіжить в сильній компанії, то цілком здатен розміняти 3.40,00.
 
У дівчат в метанні молоту гарний результат показала Юлія Кисильова з Херсонщини – 61.94, особистий рекорд. Дмитро Романюк з Рівненщини переміг на бар’єрній 400-метрівці – 51,94. На національному рівні – гідний результат, хоча на континентальній першості навряд чи з ним можна буде на щось розраховувати. Анастасія Бризгіна (Запорізька область) виграла 400 м – 53,60. Для неї це не дуже сильно, але, ймовірно, ближче до чемпіонату Європи вона набере форму.
 
 
Також зауважу, що в Кропивницькому під час молодіжного чемпіонату України для легкоатлетичних тренерів було проведено антидопінговий семінар за участю представника Національного антидопінгового центру Олександра Ткачука. Він був присвячений роз’ясненню практичних процедурних питань з проходження допінг-контролю, виконання вимог антидопінгового законодавства, отримання дозволів на терапевтичне використання необхідних лікарських засобів у процесі тренувальної та змагальної діяльності та інших актуальних питань, які безпосередньо стосуються взаємодії легкоатлетів з органами ВАДА та НАДЦ.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
Попередня статтяПотрійний відбір у Кропивницькому
Наступна статтяСклад збірної України на міжнародну юнацьку матчеву зустріч в Києві