Марія Філюк та Віктор Шумік виграли «Луцьку десятку-2019»

461
Понад чотири десятки скороходів з України, Білорусі та Молдови взяли участь у 14-тих міжнародних змаганнях зі спортивної ходьби «Луцька десятка», які у рамках відзначення Дня молоді відбулися 30 червня у центрі Луцька.
 
Дистанція змагань пролягала головним проспектом міста – проспектом Волі на відрізку від вулиці Шопена до Театрального майдану. 44 найсильніших спортсменів з різних регіонів України, Білорусі та Молдови змагалися на дистанціях 10 км (чоловіки та жінки) та 5 км (юніорки та юніори).
 
Щорічні змагання «Луцька десятка» уславлені тим, що через них пройшла ціла плеяда спортсменів, які гідно представляли Україну на змаганнях європейського, світового та олімпійського рівня.
 
Заступник голови Волинської облради, голова регіонального відділення НОК у Волинській області Роман Карпюк привітав учасників змагань від імені голови Волиньради Ігоря Палиці та президента НОК України Сергія Бубки. Він відзначив, що пишається тим, що волинська земля виховала багатьох переможців кубку Європи та кубку світу. Так, він привітав волинського спортсмена Івана Банзерука з виконанням олімпійського нормативу та побажав йому медалей на Олімпійських іграх.
 
Майстер спорту України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України, заслужений тренер України, суддя національної категорії Володимир Яловик, привітавши учасників турніру на волинській землі, побажав їм хороших результатів.
 
Учасникам, переможцям та призерам змагань вручав подарунки від спонсора – Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», представник Фонду Дмитро Піддубний. Зокрема, пам’ятні нагороди отримали представники білоруської та молдовської команд. Від регіонального відділення НОК нагороду отримала тренер Любешівської ДЮСШ Олена Борисюк, вихованці якої цьогоріч під час різних змагань отримали вже десять медалей. Від імені оргкомітету змагань посвідчення майстра спорту України з легкої атлетики вручили Іллі Білику.
 
На дистанції п’ять кілометрів серед юніорок найшвидшою стала представниця Білорусі Анна Зубкова з результатом 22 хвилини 56,28 секунди, другою до фінішу прийшла вихованка Любешівської ДЮСШ Дарина Касьян, третьою – також представниця Любешівської ДЮСШ Валерія Шоломіцька.
 
Серед юніорів на дистанції п’ять кілометрів першим став Ігор Гончаренко з Сумщини, другим – представник Житомирської області Олександр Мицик, третім – представник товариства «Колос» з міста суми Микола Рущак.
 
Перемогу на дистанції 10 кілометрів серед жінок здобула волинянка з Любешівської ДЮСШ Марія Філюк, другою фінішувала представниця білоруської команди Анна Терлюкевич, третє місце посіла волинянка Олена Собчук.
 
Серед чоловіків дистанцію у 10 кілометрів першим прийшов Віктор Шумік (ФСТ «Спартак» Школи вищої спортивної майстерності Волині), другим – представник команди Білорусі Володимир Колесник, третім – Іван Банзерук (ШВСМ Волині).
 
З повними результатами змагань невдовзі можна буде ознайомитися за ЦИМ посиланням