Дар’я Михайлова та Ігор Олефіренко виграли чемпіонат України з півмарафону-2019

236
Вперше в історії в Полтаві відбувся чемпіонат України з легкої атлетики. Більше сорока вітчизняних стаєрів 1 вересня боролися за звання найкращого з бігу на півмарафонській дистанції. А переможці, окрім титулу чемпіона та частки призового фонду отримували також право виступити 30 березня наступного року на чемпіонаті світу з півмарафону (Гдиня, Польща).
 
– Минулого року я звернувся до керівника бігового клубу «NewRun» Максима Кривенка з пропозицією провести в рамках Полтавського півмарафону чемпіонат України з бігу на 21,0975 км, – розповідає головний тренер збірної України з витривалості Сергій Романчук. – На мою думку, цей клуб входить до трійки найпотужніших в країні, разом з «RunUkraine» та «TOPRUNNERS». Максим охоче погодився, і ось в Полтаві відбулися ці змагання.
 
Загалом в них взяло участь 6,5 тисячі учасників, з яких більше сорока бігли в рамках чемпіонату України. Погода була ідеальною як для такого старту – без сонця та вітру, температура – 19-20 градусів. Перемогу святкували представники Київської області. У жінок впевнено виграла Дар’я Михайлова (1:15.44), у чоловіків Ігор Олефіренко на 14 секунд випередив на фініші Олександра Сітковського з Донеччини (1:04.42 проти 1:04.56).
 
Результати, певно, не найкращі, але враховуємо, що Михайлова лише повернулася зі зборів у Кенії, та зараз готується до Білоцерківського марафону. Олефіренко також зараз знаходиться в процесі підготовки до марафону в Японії, де планує виконати олімпійський норматив. Отож, вважаю, що свої завдання на чемпіонат України вони виконали. Якщо Ігор та Дар’я вирішать свої питання з відбором на Токіо-2020, то скоро розпочнуть цілеспрямовано готуватися до чемпіонату світу з півмарафону, а потім – до Олімпійських ігор.
 
Також зазначу, що наступного року після Олімпіади відбудеться чемпіонат Європи з легкої атлетики (26-30 серпня, Париж). Під час нього, як і на минулій континентальній першості, пройдуть змагання з півмарафону. Найближчим часом ми оприлюднено критерії відбору українських півмарафонців на паризький форум.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.