Україна стала першою у медальній таблиці на чемпіонаті ABAF

322
2-3 вересня Правець приймав чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF). Українські легкоатлети виграли 18 нагород, дев’ять з яких золоті, чотири срібні і п’ять бронзові, і з цим показником стали першими в медальній таблиці.

Данило Даниленко переміг з бігу на 400 метрів (46,84 с), а на 400-метрівці з бар’єрами українці і взагалі оформили золотий дубль: Денис Нечипоренко переміг (50,71 с), а Дмитро Романюк фінішував другим (51,12 с). Золотим дублем на цій дистанції відзначилися і жінки. Марія Миколенко виграла змагання (56,45 с), а Олена Колесниченко була другою (57,59 с).

Надзвичайно запеклою була боротьба у секторі для стрибків у довжину. Ярослав Ісаченков у п’ятій спробі зумів стрибнути на 7,89 метрів і лише на сантиметр випередив срібного і бронзового призерів чемпіонату. При цьому серед тих, хто лишився позаду, був чемпіон Європи просто неба і в приміщенні грек Малтіадіс Тентоглу. Саме він за другою кращою спробою посів друге місце, а третім теж з результатом 7,88 м став серб Лазар Аніч.

Сергій Смелик з рекордом чемпіонатів (20,50 с) виграв змагання з бігу на 200 метрів, а Ігор Бодров став на цій дистанції четвертим (21,43 с).

Аліна Шух виграла змагання з семиборства, набравши 6042 очка.

Першими також були чоловіча естафетна команда 4х100 метрів у складі Еріка Костриці, Станіслава Коваленка, Ігоря Бодрова і Сергія Смелика (40,40 с), Артем Шаматрин з бігу на 110 метрів з бар’єрами (14,18 с), Олег Миронець з бігу на 800 метрів (1.50,13 хв).

Ольга Голодна була другою зі штовхання ядра (17,51 м). Ганна Чубковцова фінішувала другою з бігу на 100 метрів з бар’єрами (13,28 с), а Оксана Шкурат була третьою (13,34 с).

Гліб Піскунов став бронзовим призером з метання молота (74,52 м), а Сергій Перевозніков поступився йому лише десятьма сантиметрами і посів четверте місце (74,42 м).

Третім зі стрибків у висоту став Вадим Кравчук, з першої спроби подолавши 2,15 м. Микита Нестеренко виграв бронзу з метання диска (59,32 м). Анна Міщенко фінішувала третьою на дистанції 1500 метрів (4.20,00 хв).

Станіслав Коваленко фінішував четвертим з бігу на 100 метрів (10,67 с). Олександр Соколов хоч і подолав перше коло, у фіналі не стартував. Анна Красуцька посіла четверте місце з потрійного стрибка (13,51 м).

Віктор Самолюк став шостим зі штовхання ядра (18,75 м), а Роман Кокошко був восьмим (18,30 м). Олександр Малосілов посів десяте місце з потрійного стрибка (14,85 м). Кирило Кіру не впорався зі стартовими 5,17 метрами у секторі для стрибків з жердиною.