Ярослава Магучіх: «Перемогла саму себе, встановивши два рекорди»

315
Фото (c)Getty Images for IAAF
Фото (с)Getty Images for IAAF
Ярослава Магучіх, вигравши срібло чемпіонату світу зі стрибків у висоту, стала наймолодшою медалісткою чемпіонатів світу в усіх без винятку дисциплінах. Більше того, впродовж змагань українка двічі поліпшувала світовий юніорський рекорд, а з ним і юніорський та молодіжний рекорди України. Вона з першої спроби подолала 2,02 метри і з третьої 2,04.

До цього світовий рекорд серед юніорок становив 2,01 метри і належав двом спортсменкам – Ользі Турчак з СРСР (7 липня 1986 року, Москва) і німкені Гайке Бальк (18 червня 1989 року, Карл Маркс Штадт).
Після 2,04 метрів Магучіх припинила змагання. Таке рішення прокоментувала її тренер Тетяна Степанова: «Я хотіла, щоб Ярослава закінчила змагання після подолання висоти 2,02 метри. Але вона захотіла стрибати на 2,04 і я не заперечувала. А от далі змагання вирішили не продовжувати, щоб поберегти її. Адже Ярославі 19 вересня виповнилося лише 18 років».
– Вийшовши у сектор, я зрозуміла, що це зовсім інший рівень змагань, – говорить Ярослава Магучіх. – Мені дуже сподобалося стрибати. Дякую тренеру Тетяні Степановій за підтримку, завдяки якій я і подолала цю висоту.
Коли стрибнула на 2,02, напевне, адреналін заграв і я захотіла ще вище. Чому ні? Захотіла спробувати 2,04, зробила це і подолала їх.
До цього я деякі висоти долала з другої спроби, витрачала на них сили. Коли подолала 2,02 з першої, розуміла, наскільки це круто, але захотілося ще. І коли з третьої подолала 2,04, це було щось неймовірне! Мені навіть слова знайти складно, щоб описати ці відчуття.
У фіналі одразу чотири спортсменки подолали 2 метри. Очікували, що боротьба за медалі, не лише за золото, розгорнеться на такій висоті.
Напевно, очікувала, оскільки це дорослий чемпіонат світу. Готувалася до цього. Розуміла, що буде складно. Але я настільки задоволена після своїх стрибків!.. Я перемогла саму себе, встановивши два рекорди.
Говорили, що тут жорстка яма. Приземлення з таких висот може бути не найприємнішим. Які відчуття зараз?
Це було відчутно у кваліфікації, а зараз я дуже гарно стрибала і нічого не відчуваю.
Попереду дуже багато уваги, і від журналістів зокрема. Готові відпрацювати кілька днів виключно для медіа, приділивши увагу кожному?
Напевно, готова. У мене є тиждень відпочинку, а після цього їдемо на тренувальний збір у Чорноморськ.
У жовтні ви також їдете на нагородження до Польщі. Розкажіть, будь ласка, детальніше, про цю нагороду?
Це премія Петра Нуровського, яка вручається найкращому юному спортсмену Європи. Я увійшла до топ-5, і 26 жовтня буде вирішуватися, хто з нас яке місце посяде. Я дуже рада цьому, оскільки, здається, у 2017 році, я намагалася пробитися, але не змогла. І зараз, коли мені написали про це перед чемпіонатом світу, я була дуже щаслива.
Попередня статтяІнна Кашина: «Коли побачила на 50-ці, що чоловіки не доходять до фінішу, дійсно злякалася»
Наступна статтяДоха-2019, день 5: розклад виступу українців і медальна церемонія