Ольга Саладуха й Анна Красуцька – про кваліфікацію з потрійного стрибка

675
Потрійний стрибок став єдиною дисципліною сьомого дня чемпіонату, в якій була представлена Україна.

 
Бронзова медалістка Олімпійських ігор і чемпіонка свту-2011 Ольга Саладуха цього року неодноразово стрибала за позначку кваліфікаційного нормативу (14,30 м). І якщо у перших двох спробах у Досі Ольга зробила заступи, то у третій стрибнула на 14,32 м і вийшла до фіналу.
 
«Тут м’яке покриття, всіх кидає в різні сторони. Певно, потрібно специфічно ставити ногу. Знадобилися дві спроби для того, щоб більш-менш до нього пристосуватися, – говорить Ольга Саладуха. – Звісно, добре, що вийшла у фінал, адже не у всіх лідерів тут склалося. Але впродовж сезону у мене були хороші стрибки, тому у суботу хочеться показати вищий результат. Головне, впоратися з покриттям і правильно поставити ногу, щоб мене «викинуло».
 
Щодо травми, через яку Ольга майже не виступала впродовж двох місяців, вона додала: «Після командного чемпіонату Європи я майже не стрибала через травму гомілкостопа. Через це відмовилася, зокрема, від матчу Європа – США. Нога ще не дає дуже хорошої стабільності, але стрибати можливість дає».
 
Анні Красуцькій для того, щоб подолати кваліфікацію, необхідно було встановлювати особистий рекорд. Проте спортсменці цього вечора, на жаль, не вдалося наблизитися навіть до своїх найкращих результатів. Анна закінчила свій дебютний дорослий чемпіонат світу з показником 13,16 м.
 
«Мені немає виправдання, адже те, що я показала, навіть результатом назвати не можна, – говорить Анна Красуцька. – Мені вдалося потрапити на розминку на KhalifaInaternationalStadium перед початком чемпіонату світу і випробувати покриття. Мені воно підходить. По бігу ніби все добре було, хоч і трішки важкувато, а до стрибка є багато питань. Все ніби відключалося і голова переставала працювати. Після першої спроби хотіла додати, та замість того, щоб розслабитися, почала затискатися. Потрібно вміти приводити думки до ладу і показувати результат, до якого готуюсь.
 
У Досі мені підказували головний тренер зі стрибків Олександр Романюк і Ольга Завгородня. Оля теж приїхала до Дохи. Вона з мого міста, з Прилук, і вона є моїм другим тренером. Я коли тільки прийшла тренуватися, відразу з нею познайомилася. Ми були в одного тренера, Оля тоді ще бігала. Вона саме виступала на міжнародному рівні – на чемпіонатах світу, Європи, Універсіадах, – і це все було на наших очах».
Попередня статтяВ Івано-Франківську підписано історичний договір!
Наступна статтяДоха-2019, день 8: розклад виступу українок