Іван Лосєв: «Фінішувати на чемпіонаті світу мотивували солдати, які загинули за незалежність України»

16
На чемпіонаті світу завершилися змагання зі спортивної ходьби. Останніми зі скороходів на старт виходили чоловіки на дистанції 20 км. Найкраще з українців дистанцію подолав Іван Лосєв. З результатом 1:35.42 год він 28-й.

 
«Про часовий показник перед стартом складно було говорити, адже цей чемпіонат, ніби рулетка. Як відреагує організм, відомо, певно, лише Богу. Завданням було йти якомога довше, адже за таких погодних умов тебе в одну мить може «виключити», – говорить Іван Лосєв. – Йти за таких умов складно, але мене мотивували наші солдати, які загинули за нашу незалежність. Якби не вони, ми б тут не виступали як Україна. І, звісно, моя дружина, Інна Кашина, теж мотивувала мене. Вона надавала мені сил. Я знав, що мої тренери, мама, сестра, племінник, друзі… Всі вони вболівали за мене. Та і 50-ка задала високий тон: вони дійшли, фінішували. Тому інакше я не міг.
 
Не судіть суворо. Складно було показати високий час. Головною метою було представити країну, щоб наш прапор був у протоколі, нехай навіть 30-й чи нижче. Мені приємно, що я фінішував на всіх чемпіонатах світу, в яких брав участь. Пишаюся роботою, яку виконав, ні про що не шкодую. Вдячний Сергію Івановичу Романчуку, він дуже допомагав мені у цьому сезоні, поїв мене по трасі і відпрацював на сто відсотків зі ста можливих. Молоді хлопці – Віктор Шумік і Едуард Забуженко – теж фінішували, вони молодці.
 
Не знаю, хто вигадав у Досі такий старт. Але ми перевірили себе, побачили, що витривалі. Недаремно у мене на татуюванні написано «Витривалий». А те, що показали хлопці попереду, – взагалі фантастика».