Одеські рішення Ради Легкої атлетики України

211
Доводимо до вашого відома основні рішення, прийняті на останньому засіданні Ради Легкої атлетики України, що відбулося в Одесі.
 
Почесними гостями засідання Ради стали президент Федерації легкої атлетики Одеської області Олексій Гончаренко, олімпійський чемпіон-1972 Микола Авілов, а також начальниця Управління фізичної культури та спорту Одеської ОДА Валентина Кольчак. З ними у членів Ради відбулися перемовини щодо підтримки легкої атлетики на Одещині. Цей регіон має величезний потенціал, але задля його реалізації потрібно перш за все відновити легкоатлетичну інфраструктуру. Під час обговорення було доручено Офісу ФЛАУ направити клопотання до відповідних структур щодо підтримки легкоатлетичних об’єктів Одещини. Також на початку заходу в урочистій обстановці Володимиру Рудюку було вручено Відзнаку Європейської Атлетики, а Олені Бех – подяку Міністерства молоді та спорту України.
 
Президент ФЛАУ Ігор Гоцул проінформував присутніх стосовно поточної діяльності Легкої атлетики України в період між засіданнями Ради ФЛАУ. Головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник доповів щодо проведеної підготовки та результатів виступу національної збірної команди України з легкої атлетики  у легкоатлетичному сезоні 2019 року; про роботу головної тренерської ради штатної команди національної збірної команди України з легкої атлетики щодо підготовки спортсменів штатної команди до участі у офіційних міжнародних змаганнях з легкої атлетики. За поданням Виконкому, Рада ухвалила рішення визнати роботу тренерського складу задовільною і виступила з клопотанням до профільного Міністерства щодо продовження трудових контрактів на 2020 рік з усіма головними тренерами та старшим тренером з резерву.
 
Голова Комісії змагань, віцепрезидент ФЛАУ Іван Гешко доповів про результати проведення офіційних національних змагань з легкої атлетики у 2019 році. Зокрема, було відзначено тенденцію зростання як кількості національних та міжнародних змагань в Україні загалом (з 45 у 2013 році до 62 у 2019-му), так і кількості їхніх учасників, особливо спортсменів юнацької та юніорської вікової груп (на 60 та 36 відсотків відповідно за останні 5 років). Члени Ради визнали ці результати задовільними.
 
Також Комісії змагань було доручено розглянути питання започаткування змагань з легкої атлетики серед спортивних клубів, визначити змагання на яких можна це впровадити, розробити концепцію підрахунку очок. Окрім цього члени Ради ФЛАУ обговорили питання щодо виступів збірних ТФЛА на національних змаганнях в єдиній формі. Вони виказали принципову позицію щодо невідворотності цього аспекту. Було вирішено:
  1. Зобов’язати територіальні федерації легкої атлетики України забезпечити свої збірні команди з легкої атлетики єдиною формою та виступати у короткій формі з 01.01.2020, а у довгій з 01.06.2020.
  2. Зобов’язати Суддівську колегію виконувати доручення Ради ФЛАУ від 16.09.2017 року про участь збірних команд з легкої атлетики у єдиній спортивній формі на національних змаганнях  з легкої атлетики.
  3. Доручити Секретаріату ФЛАУ повторно направити до обласних державних адміністрацій та обласних федерацій легкої атлетики листи щодо виконання  рішення Ради ФЛАУ від 16.09.2017 року та Правил змагань, відносно участі в спортивних заходах, що проводяться під егідою ФЛАУ збірних команд в єдиній спортивній формі та у разі порушення даного рішення Ради ФЛАУ до змагань такі команди не будуть допускатися.
 
Члени Ради Легкої атлетики України затвердили Календар змагань ФЛАУ на 2020 рік з урахуванням зауважень, прийнятих під час останнього Виконкому ФЛАУ. Доручено Комісії змагань ФЛАУ опрацювати питання диференційованого підходу до визначення змагань (від чемпіонату України і нижче) та отримання ТФЛА можливості проведення певної категорії змагань декілька років підряд. Також Комісії змагань доручено розробити концепцію щодо умов конкурсів на право проведення національних змагань.
 
 
Затверджено розподіл керівників офіційних делегацій національної збірної України з легкої атлетики на міжнародні змагання з легкої атлетики на 2020 рік; внесення змін до Положення про національні рекорди; штатний розпис ГС «Легка атлетика України» на 2020 рік; Порядок авторизації фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, залучених до процесу проєктування, будівництва і введення в експлуатацію легкоатлетичних споруд.
 
Члени Ради ФЛАУ розглянули звернення Мар’яна Закальницького про його перехід з ТФЛА Київської області до ТФЛА Донецької області. Було вирішено:
  1. Скоротити карантин, встановлений Федерацією легкої атлетики Київської областівідносно члена національної штатної збірної команди України з легкої атлетики, члена ФЛАУ Закальницького М.І. строком до 31.12.2019.
  2. Доручити віцепрезиденту ФЛАУ, голові Комісії юридичних проваджень ФЛАУ Тимченку Ф.І. провести консультації з активом Федерації легкої атлетики Київської області про відповідність діяльності Федерації легкої атлетики Київської області статутним вимогам ФЛАУ.
  3. Зобов’язати Федерацію легкої атлетики Київської області надати віцепрезиденту ФЛАУ, голові Комісії юридичних проваджень ФЛАУ Тимченку Ф.І. вичерпний обсяг документів щодо поточної діяльності Федерації легкої атлетики Київської області та сприяти спілкуванню з активом федерації для об’єктивної оцінки стану діяльності.
  4. Доручити віцепрезиденту ФЛАУ, голові Комісії юридичних проваджень ФЛАУ Тимченку Ф.І. звітувати щодо відповідності статутним вимогам діяльності Федерації легкої атлетики Київської області на наступному засіданні Ради ФЛАУ.
 
Члени Ради ФЛАУ затвердили список кандидатур суддів на відзначення у номінаціях «10 найкращих суддів України 2019 року» та «Неупереджений суддя». Прийняте рішення про перейменування відзнаки «Неупереджений суддя» на «Нагорода імені Юрія Карпюка». Також було закцентовано увагу всіх Комісій ФЛАУ про необхідність виконання повноважень Комісій ФЛАУ відповідно до Статуту ФЛАУ.
 
Наступне засідання Ради ФЛАУ відбудеться 28-29 березня 2020 року в Миколаєві.
Попередня статтяОдеські рішення Виконавчого комітету ФЛАУ
Наступна статтяУ Бахмуті відбувся відкритий чемпіонат Донецької області з легкої атлетики