Рекорд України та 12 нормативів на старті

265
Майже 700 атлетів взяло участь в юнацькому чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні (2003 р.н. та молодші), який 27-29 січня відбувся в Сумах. На цих змаганнях було показано низку високих результатів, про які розповів старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв.
 
– Цим стартом ми відкрили змагальний сезон 2020 року. Перш за все слід відзначити юнацький рекорд України для приміщень в п’ятиборстві, який встановила харків’янка Анастасія Матузна – 4034 очки. Також дуже добре підтвердили свої лідерські позиції киянин Денис Слюсар у бігу на 60 м з/б (8,11) та висотник Роман Петрук з Житомирщини (2.06).
 
Ці атлети були більш-менш відомі, минулого року виступали у складі збірної України на низці змагань. А от до несподіванки можна віднести активну боротьбу за медалі, яку нав’язали більш старшим суперникам, атлетик 2004 р.н. Вони щойно увійшли до цієї вікової групи, і зараз в Сумах практично половина переможців – спортсмени саме цієї вікової групи. Відзначу Надію Стецюк з Київщини (400 м – 57,03), представниць Рівненської області Юлію Уніч (800 м – 2.11,92) та Марію Козлюк (1500 м – 4.38,18) (на фото), Дар’ю Козачок з Житомирщини (ядро 3 кг – 15.30), черкащанина Олексія Поліщука (довжина – 7.13), киянина Микиту Нарольського (потрійний – 14.61). Ці атлети не лише стали переможцями у своїх видах, але й виконали нормативи на юнацький чемпіонат Європи, що відбудеться в липні в Рієті. Загалом на чемпіонаті України у нас таких нормативів було 12, гарний показник для початку сезону. Адже у бігових видах та в метаннях вони здебільшого виконуватимуться на відкритому повітрі.
 
Командний залік на чемпіонаті виграла Київська область, серед ДЮСШ – КЗ “КДЮСШ №12” Харків, серед СДЮШОР – СДЮСШОР №3 Дніпропетровської області.
 
Також під час змагань у Сумах відбувся відбір до збірної України на міжнародну матчеву зустріч юнацьких збірних у Стамбулі (Туреччина) 7 березня та частково – на міжнародну матчеву зустріч юнаків в Івано-Франківську 3 травня. Добирати будемо у лютому в Мукачево на чемпіонаті України з метань, після чого остаточно сформуємо ці дві команди.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
Попередня статтяМагучіх і Левченко позмагалися за перемогу у Коттбусі
Наступна статтяДень народження святкує Михайло Медведь