Майстерський відбір на головний старт зимового сезону

339
31 січня – 1 лютого в Сумах відбулися перші дорослі комплексні змагання зимового легкоатлетичного сезону – командний чемпіонат України. В них взяло участь 409 атлетів, які представляли збірні 24 регіонів країни.
 
– Дуже гострою була командна боротьба, – розповідає головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник. – Переможця та бронзового призера розділили усього 11 очок (Київ – 499, Харківська обл. – 489, Донецька обл. – 488).
 
На спринтерських дистанціях непогано зарекомендували себе бігуни на 60 метрів – Вікторія Ратнікова з Запорізької області та волинянин Ерік Костриця перемогли з особистими рекордами (7,36 та 6,75 відповідно). На 400-метрівці варто відзначити 19-річну дніпрянку Тетяну Кайсен, як повигравала у всіх дорослих і також показала особистий рекорд – 54,91.  У чоловіків на цій дистанції тріумфував відкриття нинішнього сезону, киянин Іван Будзинський. З особистим рекордом (47,39) він переміг досвідчених Данила Даниленка та Олексія Позднякова з Донеччини.
 
Найсумніша картина у нас у видах витривалості. Якщо на 800-метрівці представники цього напрямку ще показали відносно пристойні результати (Євген Гуцол з Волинської області переміг з часом 1.50,41, а 17-річна Світлана Жульжик з Рівненщини пробігла за 2.08,09), то на решті дистанцій важко когось відзначити. Взагалі тут з усіх лише Гуцол показав результат майстра спорту.
 
Метання були представлені лише штовханням ядра, і тут порадував сумчанин Ігор Мусієнко, який встановив особистий рекорд для приміщень – 19.68. Також відносно не поганий рівень продемонструвала Ольга Голодна з Київщини – 17.68.
 
У багатоборстві у чоловіків виграв вінничанин Вадим Адамчук – 5436. Це його особистий рекорд, але він молодий та перспективний спортсмен, і нам хотілося б бачити від нього більш серйозні цифри. Порадувала броварчанка Аліна Шух, яка встановила особистий рекорд в п’ятиборстві (4602). Зазвичай Аліна встановлює особисті рекорди в якихось окремих дисциплінах, а тут навпаки – жодного особистого рекорду по дисциплінах, але зуміла зібрати всі види так, що з цього вийшов особистий рекорд в сумі п’ятиборства. Та й взагалі, після торішного літнього невдалого сезону зараз вона змінилася, більше сподобалася і по налаштуванню, і по руху. Це втілює надію, що влітку будуть показані високі результати, норматив на Олімпійські ігри. Решта дівчат також радують – там зібралася гарна компанія, з якою можна показувати декілька олімпійських нормативів, а потім вирішувати і більш високі завдання.
 
Найуспішнішим напрямком на командному чемпіонаті були стрибки. Наприклад, серед висотників виграв 20-річний Дмитро Нікітін з Житомирщини (2.20), причому тут відразу сім атлетів стрибнули по нормативу майстра спорту. Традиційно гарний результат показала в цій же дисципліні Юлія Чумаченко з Донецької області (1.86). Що стосується стрибків у довжину, то варто відзначити перемоги двох харків’ян. У чоловіків – Ярослава Ісаченкова (7.74), який вже підбирається в Україні до лідерських позицій. Зауважу, що відразу три учасники стрибнули за 7.70, що є достатньо високим рівнем. І це при тому, що не зовсім себе проявив зараз призер чемпіонату Європи Сергій Никифоров з Київщини (7.52, 5-е місце). Ростуть конкуренція, загальний рівень. І практика показує, що на цьому фоні ми можемо очікувати наближення результатів до світових стандартів. Що стосується жінок, то тут порадувала Оксана Мартинова. Ця харків’янка давно перебуває в полі зору тренерського штабу, ми часто її запрошуємо на навчально-тренувальні збори. І нарешті вона зуміла себе проявити – 6.45, особистий рекорд. Досить не поганий рівень як для кінця січня. Будемо чекати, що вона розвиватиме свою форму і буде покращувати результат.
 
Ну а найкращою серед усіх у стрибкових видах була киянка Яна Гладійчук. У стрибках з жердиною вона перемогла з особистим рекордом – 4.45. І було видно, що має великий запас. Якщо відшліфує свою виконавчу майстерність – зможе стрибати ще вище.
 
Отож у всіх групах було показано 32 результати рівня майстра спорту і 2 міжнародники (Яна Гладійчук та Аліна Шух). У витривалості ми маємо лише один майстерський результат, у метаннях (були представлені не повною програмою) – три, у багатоборстві – один і ще один мсмк, у спринті – вісім, і у стрибках – 19 і один мсмк.
 
Напередодні цього чемпіонату надійшла звістка, що чемпіонат світу в приміщенні, який мав відбутися в Китаї у березні, переноситься на наступний рік. У зв’язку з цим автоматично нашим головним стартом в нинішньому зимовому сезоні став чемпіонат Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій, який відбудеться 15 лютого в Стамбулі. Якраз на командному чемпіонаті України відбувся відбір до цієї команди, і днями її склад буде подано на затвердження Виконкомом ФЛАУ.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
 
Фото – Timing Events
Попередня статтяРадник з маркетингу Юрій Шаповалов – про співпрацю з ФЛАУ
Наступна статтяПомер Володимир Іноземцев…