Білоруський досвід проведення міжнародних змагань

241
Міжнародна матчева зустріч юніорських збірних з легкої атлетики, яка традиційно наприкінці лютого впродовж близько 20 років проводиться в Білорусі, вражає своїм прогресом. Розпочиналася вона як змагання представників трьох країн, а цього року до Мінська приїхали юні атлети аж з 12-ти. Якщо учасники за допомогою цього матчу накопичували міжнародний змагальний досвід, то представники національних федерацій країн-учасниць – організаційний.
 
– В Білорусі ми продовжили роботу, направлену на проведення в Україні міжнародних змагань, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Білорусь за останні декілька років здійснила у цьому напрямку серйозний прорив. Це було частиною політики не лише національної федерації, але й країни в цілому. У мене відбулося декілька зустрічей з представниками Міністерства спорту країни, керівництвом Білоруської федерації легкої атлетики. Вони розповіли, як відбувався цей процес, які аргументи застосовувалися, на які труднощі натрапляли. Обговорювали ці питання також з колегами з Польщі, Литви, Естонії. Аналіз отриманої інформації ляже в основу наших зусиль в напрямку проведення в країні міжнародних змагань.
 
Було також декілька практичних моментів. Наприклад, нещодавно ми з білоруськими колегами домовилися про обмін суддями, і на цьому матчі була присутня наша досвідчена суддя Олена Бех. Вона провела в Мінську великий обсяг роботи з накопичення досвіду, фіксації різних моментів, пов’язаних з суддівством. Які можна буде використовувати у нас.
 
 
Відбулося спілкування з керівництвом Європейської Атлетики – а в Мінську на матчі був присутній президент ЄА Свен Арне Хансен, а також членкиня Ради ЄА, білоруска Надія Бут-Гусаїм. Ми обговорили хід нашої підготовки до засідання Виконкому ЄА, яке відбудеться в червні в Києві. І на цьому етапі наші європейські колеги задоволені ситуацією, отож ми рухаємося в правильному напрямку.
 
Відбулося ще декілька перемовин щодо актуальних легкоатлетичних питань з колегами з федерацій Литви, Латвії, Білорусі, Естонії, Туреччини, Польщі. Також в мене відбулася зустріч з керівником Національної антидопінгової організації Білорусі. Ми вивчаємо досвід цієї країни щодо роботи в цьому напрямку. Адже ми вийшли з однієї системи спорту, і маємо доволі схожі проблеми, а значить і шляхи їх вирішення.