Стадіон ЦСК ЗСУ: від споруди 1960-х років – до сучасного легкоатлетичного комплексу

584
В рамках співпраці між Легкою атлетикою України та Міністерством оборони України щодо будівництва нових об’єктів легкоатлетичної інфраструктури триває робота з реконструкції київського стадіону ЦСК ЗСУ, що на Повітрофлотському проспекті. В останні дні лютого відбулася робоча зустріч, у якій взяли участь заступник Міністра оборони Олексій Марценюк (який відповідає за питання будівництва об’єктів МО), начальник управління фізичної культури та спорту МО Юрій Фіногенов, начальник ЦСК ЗСУ Вадим Височин, головний архітектор проекту Олександр Чуб та головний тренер збірної України з легкої атлетики Вячеслав Тиртишник.
 
– Оновлений стадіон ЦСК ЗСУ буде футбольно-легкоатлетичною, а основним видом спорту на ній буде легка атлетика, – розповідає Вячеслав Тиртишник. – Вже виконано та оплачено проект, КМДА надала акт землекористування, узгоджено проведення інженерних мереж, каналізації, побудову електричної підстанції, котельної та допоміжних приміщень. Проект відповідає сучасним європейським та світовим стандартам. Лише з такими стадіонами ми зможемо з оптимізмом дивитися в майбутнє, стати сильними гравцями на ринку європейської та світової легкої атлетики щодо проведення змагань найвищого міжнародного рівня. Також цей стадіон, розташований в центрі столиці, разом з запасним (розминочним) та окремим метальним стадіонами, а також невеликим манежем може стати основною базою підготовки збірної України, спортсменів Києва, та місцем якісного проведення чемпіонатів України.
 
 
З заступником Міністра оборони ми обговорили значення цього об’єкту як соціальної складової на шляху євроінтеграції України. Окрім проведення загальної та спеціальної підготовки військовослужбовців ЗСУ в програмі бойової підготовки, оздоровлення працівників та членів їхніх сімей, підготовки армійських спортсменів високого класу дуже важливим є підвищення рівня загального фінансування підготовки армійських спортсменів високого класу, а також оновлення та реконструкція унікальних баз олімпійської підготовки, які знаходяться у підпорядкуванні оборонного відомства. Зараз будівництво стадіону ЦСК ЗСУ планують включити до програми, яка буде фінансуватися з держбюджету. Наявні домовленості та зацікавленість у ньому Національного олімпійського комітету, Міністерства культури, молоді та спорту, Міністерства оборони та Легкої атлетики України дають надію на втілення цього проекту в життя.
 
 
Планується повноцінний стадіон з легкоатлетичними доріжками та секторами, футбольне поле з натуральним газоном, паркінг. Поруч, в 500 метрах – розминочне поле з шістьома доріжками по колу з штучним полем всередині, а також метальне поле з натуральною травою, куди метатимуть молот, диск, спис та ядро. Отож це має бути стадіон другої категорії ІААФ, який зможе приймати змагання рівня до чемпіонату Європи та Європейських ігор включно. Також не забуваймо про амбітні плани армійців проведення в Україні Invictus Games – Ігор Нескорених. І якраз база ЦСК ЗСУ дозволить їх реалізувати – на ній вже є фехтувальний, ігровий, гімнастичний зали, басейн. Всі об’єкти працюють. Єдина слабка ланка – стадіон. Розуміння, що легка атлетика, як один з найуспішніших і найпопулярніших видів спорту в країні та світі, має на ньому стати основним видом сорту, у керівництва відомства є.
 
Оскільки виключно на Міністерство оборони покладати всі витрати з його реалізації буде не правильно, планується долучити фінансування, як об’єкту олімпійської підготовки, з інших джерел, в тому числі з державного бюджету. Оскільки проектування вже зроблено, подальші кроки – це узгодження, експертизи, тендери. Ми обговорили, що розпочнемо будівництво з розминочного поля і метальних секторів, оскільки вони знаходяться в глибині території військового містечка. І на сам кінець – основний стадіон на 20 тисяч глядацьких місць.
 
 
Є велике бажання приступити до активної фази вже цього року. Це цілком реально, якщо вдасться швидко пройти етап узгодження технічних умов, проведення тендерів тощо. За дотримання цих умов велика ймовірність того, що за три роки ми отримаємо сучасний легкоатлетичний комплекс. І за спільними домовленостями, ФЛАУ відразу висуне кандидатуру арени та Києва на проведення великих міжнародних змагань – аж до чемпіонату Європи чи командного чемпіонату Європи включно (два аеропорти, залізничний вокзал по сусідству, наявні готелі – все буде сприяти тому, щоб проводити тут великі змагання). Також ця сучасна арена допоможе в підготовці армійських спортсменів в підготовці до Олімпійських ігор да Всесвітніх ігор військовослужбовців.
Попередня статтяЯрослава Магучіх завершила зимовий сезон перемогою у Норвегії
Наступна статтяДень народження святкує Олександр Крикун