Вийшла з друку Навчальна програма «Легка атлетика для ДЮСШ, СДЮСШОР, ШВСМ та спеціалізованих закладів спортивного профілю»

366
Вийшла з друку Навчальна програма «Легка атлетика для Дитячо-юнацьких спортивних шкіл, Спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, Шкіл вищої спортивної майстерності та спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю».
 
Вона була обговорена та ухвалена Виконавчим комітетом ГС «Легка атлетики України», отримала експертну оцінку фахівців Міністерства молоді та спорту України та державного НДА фізичної культури та спорту України, а також затверджена профільним Міністерством. Авторами посібника є завідувач Кафедри легкої атлетики, зимових видів та велосипедного спорту НУФВСУ Володимир Бобровник, а також доценти цієї кафедри Сергій Совенко та Андрій Колот. Рецензентами виступили головний тренер збірної України з легкої атлетики Вячеслав Тиртишник, заслужений працівник фізичної культури та спорту України Олександр Величко та директор СДЮШОР №6 м. Києва Сергій Шкарніков.
 
У першій частині програми розкрито основи побудови підготовки в навчальних групах, режим роботи тренерів, наповнюваність груп. У другій представлено основні теоретичні аспекти спортивної підготовки легкоатлетів. Розкрито структуру та зміст багаторічної підготовки, висвітлено вікові особливості спортивного тренування, наведено основи побудови тренувального процесу легкоатлетів протягом року, а також організаційно-методичні вказівки щодо проведення теоретичних та навчально-тренувальних занять. Третю частину навчальної програми присвячено висвітленню основ побудови спортивного тренування в окремих видах легкої атлетики, де представлено завдання, засоби і методи тренування, орієнтовні нормативи з фізичної підготовленості, річні обсяги тренувальних та змагальних навантажень.
 
Вихід Програми у світ став можливим завдяки підтримці Національного олімпійського комітету України, який взяв на себе витрати з друку тиражу у 1000 примірників. Вони, згідно з рішенням Виконкому ФЛАУ будуть розіслані по відповідним ДЮСШ, СДЮШОР, ШВСМ та спеціалізованим закладам спортивного профілю країни.
Попередня статтяІнформація про коронавірус і практичні поради для команд від Всесвітньої легкої атлетики
Наступна стаття3.80 з жердиною в 13 років та інші відкриття чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР