Нарада керівників ФЛАУ та ТФЛА: про чемпіонат України в Києві, позачергову Конференцію ФЛАУ та інше

204
В онлайн-форматі відбулася традиційна нарада між керівниками Легкої атлетики України та територіальних федерацій легкої атлетики.
 
Президент ФЛАУ Ігор Гоцул повідомив присутнім про останні прийняті Виконавчим комітетом та Радою ФЛАУ рішення. Він розповів про важливість затвердженого «Положення про авторизацію фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, задіяних в процесі проектування, облаштування і експлуатації легкоатлетичних споруд, постачання легкоатлетичного спортивного обладнання, інвентарю, екіпірування і синтетичного покриття». Закликав використовувати при організації тренувальних заходів та змагань Методичні рекомендації щодо проведення навчально-тренувального та змагального процесу у легкій атлетиці в умовах карантину для протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Нагадав, що збірні команди областей, які на національних змаганнях виступатимуть в єдиній формі, отримуватимуть заохочення у вигляді додаткових 25 відсотків очок в командному заліку.
 
Керівники ФЛАУ та ТФЛА обговорили онлайн-семінари, які ФЛАУ проводить в рамках свого освітнього проєкту «Академія Легкої атлетики України». Дійшли згоди, що надалі необхідно робити акцент на тренерських семінарах.
 
Президент ФЛА м. Києва Віктор Грінюк виступив з пропозицією запланований на кінець серпня в Луцьку основний чемпіонат України з легкої атлетики перенести до столиці, і провести його на НСК «Олімпійський». Вітчизняні майстри Королеви спорту гідні того, щоб змагатися на головній спортивній арені країни. Окрім цього, Київ є найоптимальнішим місцем проведення змагань з точки зору транспортної логістики для більшості регіонів. Адже цей фактор в умовах карантинних обмежень, які можуть діяти в країні і наприкінці літа, є дуже важливим. Присутні дійшли згоди, що дане питання буде винесене на найближче засідання Виконавчого комітету ФЛАУ, яке відбудеться 13 червня, і на яке будуть запрошені і представники ФЛА м. Києва.
 
Головний тренер збірної України Вячеслав Тиртишник та керівниця Департаменту змагань ФЛАУ Яна Бочарська проінформували керівників ТФЛА щодо затверджених Радою ФЛАУ оновлених критеріїв та умов відбору до збірних команд України для участі в головних міжнародних змаганнях 2020 року. Нагадали, що якщо не вдасться вирішити нинішніх проблем з фінансуванням, то в ці критерії можуть бути внесені зміни. З цієї ж причини наразі виглядає проблемним питання проведення навчально-тренувальних зборів, і як варіант вирішення пропонується розглянути можливість організовувати їх територіальними ФЛА за рахунок місцевих бюджетів. Також, задля економії коштів, ТФЛА, які зголосилися проводити у себе національні змагання, в першу чергу задля обслуговування цих змагань мають розраховувати на власний суддівський корпус.
 
Велику увагу на нараді було приділено питанню проведення позачергової Конференції Легкої атлетики України. Голова Комісії юридичних проваджень, віцепрезидент ФЛАУ Фідель Тимченко, генеральний секретар ФЛАУ Михайло Медведь ще раз проінформували керівників ТФЛА, чому саме важливо її проведення, і закликали сприяти інформуванню членів ФЛАУ щодо участі в голосуванні щодо скликання даної Конференції. Представники ФЛА м. Києва звернули увагу на те, що у зверненні Ради ФЛАУ зазначено, що на підставі реєстру членів ФЛАУ одна десята частина членів ФЛАУ, яка має право ініціювати перед Радою ФЛАУ скликання Позачергової Конференції ФЛАУ, становить 1 788 особи. Ця кількість була вирахувана від загальної кількості членів ФЛАУ. Тоді як, згідно зі Статутом ФЛАУ, брати участь в голосуванні мають право лише ті члени ФЛАУ, які на день голосування досягли 18-річного віку. В результаті дискусії офісом ФЛАУ було визнано помилку в підрахунку кількості осіб, які мають право голосувати. Отож одна десята частина членів ФЛАУ, яка має право ініціювати перед Радою ФЛАУ скликання Позачергової Конференції ФЛАУ, насправді становить 890 осіб. Про це буде повідомлено членам Ради ФЛАУ, аби вони врахували цей факт при розгляді на наступному своєму засіданні питання щодо скликання Позачергової Конференції ФЛАУ.
 
Присутні обговорили пропозицію Федерації баскетболу України щодо створення Асоціації масових видів спорту. За задумом, дана Асоціація зможе більш ефективно відстоювати права олімпійських видів спорту перед органами влади, взаємодіяти з ними, ніж вони зараз це роблять поодинці. Учасники наради погодилися з доцільністю створення такої Асоціації та вирішили, що ФЛАУ продовжить консультації з цього приводу.
 
Наступна нарада керівників ФЛАУ та ТФЛА відбудеться 21 липня.
Попередня статтяВідбувся семінар «Дослідження технічної досконалості виконання стрибків у довжину оптико-електронними методами реєстрації рухів спортсменів»
Наступна статтяТристороння зустріч ФЛАУ – ФЛА м. Києва – НСК «Олімпійський»