Тренерський штаб збірної України відвідав Луганщину

383
Цього тижня відбувся робочий візит представників тренерського штабу національної збірної команди України з легкої атлетики до Луганщини для ознайомлення з ходом реконструкції Луганського обласного фізкультурного центру «Олімп» у м. Кремінна, вивчення питання щодо перспектив використання даної бази в інтересах легкої атлетики України, у тому числі для проведення навчально-тренувальних зборів національної збірної, проведення змагань регіонального рівня.
 
Під час перебування на Луганщині тренерським штабом було проведено низку робочих зустрічей та перемовин з дирекцією «Олімпу», представниками приватного бізнесу та місцевою владою щодо завершення реконструкції Центру та планів і перспектив його подальшого розвитку і використання.
 
Вивчивши хід реконструкції бази та провівши попередні детальні обговорення планів та намірів із дирекцією бази, 23 червня було проведено підсумкову зустріч тренерського штабу з головою Луганської облдержадміністрації Сергієм Гайдаєм, начальником управління молоді та спорту Луганської ОДА Антоном Волоховим та директором Комунальної установи «Луганський обласний фізкультурний центр «Олімп»» Юрієм Іщенком.
 
 
Свої враження від зустрічі, зокрема щодо перспектив використання бази «Олімп», розповів головний тренер штатної команди національної збірної команди України з легкої атлетики Вячеслав Тиртишник:
 
– Ми продовжуємо активну роботу над розвитком легкоатлетичної інфраструктури в Україні, в тому числі над створенням комплексних тренувальних баз, які б забезпечували необхідні умови для підготовки легкоатлетів всіх груп видів. На даному етапі тренувальна база «Олімп» у м. Кремінна має всі шанси стати саме такою тренувальною базою. Це місце добре відоме серед легкоатлетичної спільноти, адже база свого часу протягом багатьох років слугувала фактично домівкою під час підготовки багатьох наших уславлених спортсменів, в тому числі олімпійських чемпіонів. Майже кожна споруда або місце на цій базі мають свою історію і дотичні до видатних легкоатлетів та тренерів.
 
Звичайно, що з плином часу це місце відчуло на собі певне зношення і певною мірою застаріло, а отже для подальшого широкого і активного його використання потребувало якісної реконструкції і модернізації, оснащення та благоустрою. І мені дуже приємно констатувати, що силами багатьох зацікавлених сторін таку роботу було активно розпочато. Більше того, наразі вона вже виходить на фінішну пряму.
 
Декілька днів тому було завершено процес оновлення синтетичного покриття на основному стадіоні бази. У підсумку стадіон має 4 доріжки по колу та 6 доріжок на фінішній прямій, сектори для стрибків і метань, яму для стипль-чезу. Поле з якісним трав’яним газоном також повною мірою може бути використане у процесі нашої підготовки – для виконання бігових або стрибкових вправ, метань тощо.
 
Окремо від основного стадіону на території бази збудовано поле і сектори для довгих метань і штовхання ядра. Також вже готова тирсова доріжка на 85 метрів і починаються роботи зі зведення нахилених бігових доріжок. Є сучасний басейн, зал важкої атлетики, парна лазня на дровах. Оновлюється і значно розширюється тренажерний зал. А ще є декілька різних ігрових і тренувальних майданчиків. Оскільки база знаходиться на межі з сосновим лісом, то, зрозуміло, що тут є і чудові бігові траси, розмічені та вимощені належним чином.
 
З приводу умов проживання і харчування тут також відбулися якісні зміни: реконструйовано існуючі котеджі та збудовано декілька нових. До кінця цього літа плануються до здачі ще 4 нових сучасних корпуси котеджного типу. Харчоблок на близько 100 осіб було теж повністю оновлено. Завершуються роботи над облаштуванням медичного блоку, пральні, конференц-залу, господарських приміщень, тренерських кімнат та приміщень дирекції центру. Ну і на завершення будуть виконані роботи з благоустрою території. Урочисте відкриття бази та її запуск на повну потужність заплановані на кінець вересня – початок жовтня. Отже, у підсумку тут буде все необхідне для нашої повноцінної підготовки і, що дуже важливо і зручно, – на території одного закладу.
 
Саме тому наш візит був дуже важливий у багатьох аспектах: оцінити стан реконструкції і на власні очі переконатись у її якості і правильності напрямку, надати свої професійні поради і рекомендації з цього приводу; провести перемовини із дирекцією бази щодо намірів стосовно нашої майбутньої співпраці; заручитись підтримкою керівництва області у питанні якнайшвидшого завершення реконструкції та подальшого розвитку бази.
 
Результатами по всіх перерахованих вище напрямках ми задоволені повною мірою. Дирекції бази нами були надані декілька поряд щодо важливих нюансів щодо умов проживання і технології харчування спортсменів, специфіки облаштування спеціальних тренувальних зон та майданчиків, тренажерного залу, тощо. Зі свого боку директор центру «Олімп» Юрій Іщенко запевнив нас, що всі наші поради будуть враховані при проведенні завершального етапу реконструкції та оснащення бази, а також, що дуже для нас важливо, запевнив, що легка атлетика тут розглядається як основний вид спорту і отримає все необхідне для проведення повноцінного тренувального процесу, відновлення та комфортного перебування на території даного закладу.
 
 
До речі, минулого тижня центр «Олімп» отримав від ФЛАУ першу партію тренувального легкоатлетичного інвентарю: набір стартових колодок, бруски відштовхування для стрибків у довжину та потрійним, поріг для штовхання ядра, прилад з вагою для бігу, списи, ядра, тощо. Надалі ми плануємо передати сюди 60 сучасних бар’єрів, набори молотів та дисків, інший тренувальний інвентар. Його вже закуплено і він очікує своєї черги на передачу. Наразі ми активно займаємось оформленням необхідних документів щодо передачі цього набору у м. Кремінна, так само як і всіх інших наборів, які були вже закуплені і розподілені між закладами та територіями згідно з рішенням Виконкому ФЛАУ від 18 квітня поточного року. З Юрієм Іщенком ми окреслили і наступну чергу інвентарю, який буде необхідний тут для легкої атлетики, але має бути закуплений за кошти місцевих організацій, в тому числі і самого центру «Олімп». У цьому питанні ми також досягли згоди і порозуміння.
 
Результати наших обговорень і домовленостей ми представили голові Луганської ОДА Сергію Гайдаю, подякували йому за сприяння у проведенні реконструкції центру «Олімп» та заручилися його підтримкою щодо подальшого розвитку і використання центру в інтересах легкої атлетики України. Очільник Луганщини зі свого боку виказав готовність до подальшої співпраці, зацікавленість у якнайшвидшому і якісному завершенні робіт та інтенсивному використанні центру «Олімп» у м. Кремінна. Запевнив нас, що питання якості даного об’єкту та системності у його оснащенні, облаштуванні і використанні для нього особисто є принциповим питанням, яке неодмінно буде вирішено позитивно.
 
 
Отже, підсумками нашого перебування і зустрічей на Луганщині ми дуже задоволені, враження від цього відрядження у нас лише позитивні і ми з нетерпінням чекаємо на відкриття комплексного тренувального центру «Олімп» у м. Кремінна та початку його інтенсивного використання українськими атлетами. Всі передумови для цього у нас є.
Попередня стаття26 червня – круглий стіл «Атлет та менеджер: ефективна співпраця»
Наступна статтяНаступного року Львів прийме засідання Виконкому Європейської Атлетики