Луцькі зустрічі та виклики

180
Наприкінці минулого тижня президент Легкої атлетики України Ігор Гоцул здійснив робочу поїздку до Луцька, де проходив один з головних стартів національного легкоатлетичного сезону – командний чемпіонат України. Але окрім безпосередньо відвідування змагань, в керманича ФЛАУ відбулася ще низка важливих зустрічей та перемовин.
 
– Найголовнішим в цій поїздці безумовно був командний чемпіонат України, – розповідає Ігор Гоцул. – Ми довго на нього чекали. Так само спортсмени та тренери дуже скучили за змаганнями, і ми вкотре пересвідчилися, що ризик, пов’язаний з призначенням цього чемпіонату, був виправданий. Бо налаштування, з яким змагалися спортсмени, результати, які були показані в багатьох видах, а також спілкування з атлетами та фахівцями підтвердили, що ці змагання були необхідні. Перед чемпіонатом в мене відбулася зустріч з тренерами та представниками команд. Ми знову обговорили питання, і я, що вже не раз робив,  аргументував – чому саме в Луцьку, чому саме в цей час, чому не перенесли в інше місце, тощо.
 
У мене відбулася зустріч з керівництвом міста, зокрема з радником міського голови Ігорем Поліщуком. У ФЛАУ давні, серйозні і плідні стосунки з Луцьком, і ми в першу чергу подякували панові Поліщуку за позицію міста. Тому що одним з моментів, який став для нас індикатором – зможемо чи ні ми провести чемпіонат – було рішення сесії міськради, на якій було прийняте рішення, що Луцьк очікує на чемпіонати України з легкої атлетики і готовий забезпечити їхнє належне проведення. Своєю чергою ми зробили попередні розрахунки, що окрім престижності, проведення чемпіонату надає місту серйозний економічний ефект. Зокрема, на заплановані на серпень в Луцьку чемпіонати лише по лінії нашого бюджету ми витратимо понад 3 млн гривень. Ще приблизно стільки ж витратять в Луцьку територіальні ФЛА, які оплачують частину витрат на проведення чемпіонату. Так що у підсумку ми маємо взаємовигідний конгломерат, коли місто йде на зустріч і в економіку міста вливаються серйозні кошти. У світлі викликаної пандемією кризи, для міста вони дуже відчутні і є додатковим стимулом, аби Луцьк залишався нашим зацікавленим партнером.
 
Ми обговорили з Ігорем Поліщуком низку питань, пов’язаних з розвитком нашого співробітництва. Зокрема, найближчим часом в міському парку почнеться будівництво спеціальної синтетичної бігової доріжки. Її протяжність складатиме декілька кілометрів, і вона слугуватиме ще одним фактором розвитку в місті легкої атлетики і пропаганди здорового способу життя. І Федерація легкої атлетики Волинської області активно консультує міську владу щодо облаштування цього спортивного об’єкта.
 
 
Ми вже анонсували, що в амбіціях Луцька є будівництво в місті легкоатлетичного манежу, І зараз, після спричиненої карантином паузи, ми повернулися до обговорення цього питання. Зокрема, Ігор Поліщук вже оголосив, що висуватиме свою кандидатуру на виборах міського голови, і одним з важливих пунктів його програми буде якраз будівництво легкоатлетичного манежу. Отож, будемо надалі розвивати нашу співпрацю.
 
Також важливим для нас моментом є проведення в Луцьку змагань. Місто виказало зацікавленість в продовженні нашого співробітництва і в цьому напрямку. Ми обговорили, які змагання можуть пройти тут в декілька наступних років. І мова йде не лише про національні старти, але й з європейського, балканського календарів, а також ми продовжуємо працювати над анонсованою ідеєю проведення в Луцьку міжнародних змагань за запрошенням. Місто також зацікавлене в реалізації цього проєкту.
 
В період мого перебування в Луцьку відбулася Конференція Волинської ФЛА, і колеги запросили мене взяти в ній участь. Я з задоволенням прийняв запрошення, під час заходу щиро подякував Волинській ФЛА та її керівнику Володимиру Рудюку. Адже ми всі бачимо, як  активно розвивається ця Федерація, скільки проявляється ініціатив, сам Володимир Рудюк активно працює як перший віцепрезидент ФЛАУ. Також в регіоні дуже зросла спортивна складова – нещодавно було відкрито ще один легкоатлетичний об’єкт, метальний центр. В планах – подальший розвиток спортивної бази. Після цього відбулося активне спілкування з членами федерації щодо життя легкої атлетики і українського спорту загалом. Також присутні під час заходу визначилися з делегатами на звітно-виборчу Конференцію ФЛАУ і прийняли рішення висунути кандидатуру Володимира Рудюка на посаду віцепрезидента Легкої атлетики України.
 
Під час чемпіонату я взяв участь в декількох церемоніях нагородження, але окремо хочу зупинитися на одній. Мені було дуже приємно вручити нашому видатному фахівцю Жоржу Каруці спеціальний знак Легкої атлетики України «Почесний член ФЛАУ». Жорж Андрійович своєї багаторічною працею як ніхто заслуговує на це звання, і я з вдячністю за його заслуги виконав цю місію.
 
 
Дуже багато в мене відбулося зараз в Луцьку спілкувань зі спортсменами та тренерами. Спочатку з представниками команд, а потім з головними тренерами та фахівцями, які працюють в марафоні, ми обговорили питання про те, що нещодавно міськрада Білої Церкви прийняла рішення щодо неможливості проведення в місті найближчим часом масових змагань, що робить неможливим проведення там в жовтні чемпіонату України з марафонського бігу. По гарячим слідам ми шукали шляхи вирішення і напрацьовані варіанти найближчими днями будуть винесені на засідання Виконавчого комітету ФЛАУ і буде прийняте рішення.
 
Наша уславлена стрибунка з жердиною Анжела Балахонова зараз зі своїм чоловіком Вадимом Строгалєвим працюють тренерами, чому ми дуже раді, адже вони обоє мають неоціненний досвід. У спілкуванні Анжела відзначила, що останнім часом у Києві створені гарні умови для тренувань – є манеж, стадіон. Але потрібно ще розв’язати низку організаційних питань, і з цього приводу ми спілкувалися з колегами з київської та декількох інших федерацій. Серед іншого мова йде щодо комплектації груп, залучення талановитих спортсменів до роботи з Анжелою Балахоновою та Вадимом Строгалєвим.
 
Нас продовжує хвилювати питання неефективної роботи київського спортінтернату в частині легкої атлетики. Ми з колегами обговорили це питання, і найближчим часом для його розв’язання я буду виходити на Міносвіти, оскільки з таким станом речей миритися не можна.
 
З президентом ФЛА Житомирської області Інною Євсєєвою домовилися, що найближчим часом відбудеться моя поїздка до Житомира. Там завершується реконструкція стадіону «Полісся», і необхідні останні штрихи, щоб ми успішно завершили цей процес.
 
Будемо звертатися до Мінмолодьспорту щодо Полтавської облдержадміністрації. В Полтавській області ліквідовано управління спорту, що створює багато труднощів нашим колегам, і ми будемо наполегливо просити усунути цю проблему.
 
Також відбулася велика нарада з головними тренерами збірної України. Ми обговорили питання стратегії підготовки спортсменів до кінця цього року, а також на наступний рік, який, ми сподіваємося, таки буде олімпійським. Обговорили питання розподілу коштів. Я ще раз звернув увагу колег, що політика ФЛАУ – все має бути максимально прозоро та доступно. Спортсмени та їхні тренери мають знати скільки коштів виділяється на підготовку і мати можливість використовувати їх поза централізованими зборами. Також обговорили питання календаря, взаємодії з менеджерами атлетів та інші питання щодо поточного легкоатлетичного життя.
Попередня статтяНайвитриваліші живуть на Львівщині!
Наступна статтяОсновні рішення щодо проведення і скасування подій з календаря ABAF