Зустрічі на Херсонщині: розвиток інфраструктури, зарплатні тренерів ШВСМ, змагання між ОТГ та інше

244
 
Президент Легкої атлетики України Ігор Гоцул здійcнив поїздку до Херсонської області. Під час неї відбулася низка зустрічей, направлених на розв’язання питань розбудови в регіоні легкоатлетичної інфраструктури та інших, актуальних як для цієї області, так і для України загалом.
 
 
– В мене відбулися зустрічі з директором Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської облдержадміністрації Михайлом Линецьким (цьому департаменту в області підпорядкована спортивна галузь), директором Херсонської ШВСМ Олексієм Мотовим (колишнім головним тренером збірної України з веслування на байдарках і каное), а також легкоатлетичним активом області, – розповідає Ігор Гоцул. – На першій зустрічі ми обговорювали питання будівництва на території ШВСМ невеликого тренувального стадіону. Школа розташована в мальовничій частині Херсону, на березі водойми, має дуже гарну територію. Зараз ШВСМ добре розвивається, вже має непогану інфраструктуру, і Олексій Мотов має амбіції рухатися в цьому напрямку далі. І створення тут легкоатлетичної тренувальної бази могло б бути дуже гарним продовженням цієї роботи. Ми домовилися, що це буде невеликий тренувальний стадіон, обговорили його параметри і розподілили ролі – хто на якому етапі бере участь у відстоюванні, лобіюванні і просуванні цієї справи. Попередньо цього року буде завершено проєктування, а наступного, якщо нам вдасться відстояти фінансування, ми зможемо завершити і будівництво цього стадіону. Перший віцепрезидент ФЛАУ Володимир Рудюк буде продовжувати консультувати наших херсонських колег і на етапі розробки проєкту, і щодо технічної частини вже безпосередньо під час будівництва.
 
З легкоатлетичним активом ми обговорили ще низку питань. Зокрема, реконструкцію стадіону і спортивної бази в Новій Каховці, яка є для нас важливим місцем, де традиційно розвивалися різні легкоатлетичні дисципліни, зокрема метання. Двигуном і основною рушійною силою ідеї реконструкції є наша відома спортсменка Ірина Новожилова. Ми обговорили, яким бачимо цей проєкт, як він рухається, хто, де і на якому етапі може бути корисним, аби його було реалізовано.
 
Велася мова і щодо стадіону в Олешках, на який було витрачено достатньо багато бюджетних коштів, і який так і не почав повноцінно функціонувати. Тому я інформував наших колег, що ФЛАУ готує з цього приводу звернення до компетентних органів, оскільки, на наш погляд, тут мало місце достатньо недбале ставлення до бюджетних коштів і до виконання передбаченого проєктом норм.
 
Також у нас є амбітні плани щодо інших спортивних об’єктів Херсонщини, і ми домовилися, що після місцевих виборів відновимо зусилля, пов’язані з їх реконструкцією. Це як реконструкція стадіонів в районних центрах, так і, звичайно, стадіону «Кристал» в самому Херсоні.
 
Наші колеги виказали сумніви щодо справедливості визначення рейтингів видів спорту, запропонованої Мінмолодьспортом. Реагуючи на це зауваження, ФЛАУ зараз зводитиме разом всі пропозиції від територіальних ФЛА з цього приводу, і відстоювати нашу спільну позицію перед Міністерством. Також фахівців хвилює, що під час нещодавнього підвищення зарплат в галузі забули про тренерів ШВСМ. Відповідно, ми будемо ініціювати приведення зарплатні тренерів ШВСМ до якихось національних стандартів.
 
Ще одне проблемне питання Херсонщини – в області відсутній департамент спорту. Зараз тут є структура, яка об’єднує багато галузей. Відповідно, фахівців не достатньо, і це створює людям спорту достатньо великі організаційні проблеми. Тому ФЛАУ буде реагувати на це, звертатися до ОДА з проханням переглянути цю структуру, а також будемо просити вийти з подібною ініціативою і профільне Міністерство.
 
Окрім цього ми обговорювали питання, що слід вже переходити від обласних змагань між районами, до змагань між ОТГ. Взагалі легкій атлетиці на місцях потрібно адаптуватися до тих структурних змін, які відбуваються в країні. Також ми обговорили інші питання – зокрема функціонування самої обласної федерації, її подальші дії. Тут ми обмінялися різними думками, ідеями. Але, як заведено в ФЛАУ, в будь-якому разі саме обласна федерація має самостійно приймати свої основоположні рішення.
Попередня стаття2000 учасників з 24 країн: як відбувся ювілейний Львівський півмарафон в умовах карантину
Наступна статтяТрансляція чемпіонату України-2020 з легкої атлетики!