Миколаїв: реконструкція стадіонів, інвентар та розвиток ТФЛА

260
На запрошення Федерації легкої атлетики Миколаївської області президент ФЛАУ Ігор Гоцул відвідав Миколаїв, де у нього відбулася низка зустрічей, пов’язаних з розвитком легкої атлетики в регіоні.
 
– Першим предметом обговорення були легкоатлетичні об’єкти Миколаївщини, – розповідає Ігор Гоцул. – Ми вже давно ведемо боротьбу за реконструкцію Центрального міського стадіону. З цього приводу і в мене, і в наших миколаївських колег відбулося багато зустрічей з мерами, губернаторами, які регулярно змінювалися. Ми наполегливо і послідовно працювали над тим, щоб реконструкція почалася. Зараз, врешті решт, вдалося добитися, що вона проходить. Було узгоджено, і ми з цим погодилися, що спочатку проходять роботи з облаштування футбольної складової, а потім перейдуть до легкоатлетичної, щоб вона не постраждала під час реконструкції футбольного поля.
 
І ось зараз надійшла черга безпосередньо реконструкції легкоатлетичного ядра. З цього приводу у нас відбулися зустрічі з керівництвом стадіону, спортивним керівництвом міста і з міським головою. Під час них ми говорили про нашу зацікавленість в тому, щоб реконструкція відбулася. Про готовність проводити на оновленому стадіоні змагання, збори, і, відповідно, залишати в місті кошти. Окрім того, ми підтвердили ще раз нашу готовність здійснити технічні консультації під час цієї реконструкції. Але наполегливо наголошували, що все це можливо лише за умови, якщо ми говоримо про стадіон, який матиме сертифікацію. Від керівництва міста ми отримали запевнення, що ці наші побажання та пропозиції будуть враховані, за необхідності проєкт буде допрацьовано, а в контракт з підрядником буде включено пункт, що завершенням робіт буде вважатися отримання сертифікату ІААФ, що стадіон повністю відповідає встановленим стандартам.
 
Також в місті є стадіон, який належить Миколаївському Національного Університету ім. Сухомлинського. Він розташований в парковій зоні і є незавершеним об’єктом. Там є легкоатлетичні доріжки, але не має секторів. Також є територія, куди можна далі розвиватися. Але справа вже давно не може довестися до логічного кінця через чи то не зацікавленість, чи то відсутність можливостей у Університету. Тому ми обговорили з керівництвом міста подальшу долю цієї арени. Ми вважаємо за доцільне, щоб її було передано місту, і ми готові допомогти переконати всі зацікавлені сторони в необхідності такої передачі.
 
Окрім того, ми обговорили питання реконструкції низки невеликих шкільних стадіонів. На наш погляд вона також має здійснюватися таким чином, щоб на них була присутня легка атлетика. Приємно відзначити, що мер з цим згоден, і ми обговорили які конкретно шкільні стадіони можуть бути реконструйовані, щоб на них потім легкоатлети проводили тренувальний процес.
 
 
Другою метою візиту було обговорення питань розвитку Миколаївської обласної федерації. Час плине і висуває до нас все нові вимоги. Територіальні ФЛА перебирають на себе все більше управлінських повноважень, пов’язаних з розвитком нашого виду спорту, і це вимагає вдосконалення структури федерації, системи управління. І, власне, колеги попросили мене поділитися досвідом та моїми поглядами, які нововведення можуть бути імплементовані зараз в діяльність ФЛА Миколаївщини. Це була доволі жива, конкретна дискусія з великою кількістю ідей. І найближчим часом, сподіваюся, вони будуть втілені в життя.
 
Також миколаївські колеги подякували ФЛАУ і всім причетним за легкоатлетичні інвентар і обладнання, які було передано в регіон цього року. Я своєю чергою зазначив, що наша допомога може бути більш суттєвою, якщо в області з’явиться нормальний сертифікований стадіон.
 
Звісно, цікавило наших колег і питання звітно-виборчої Конференції ФЛАУ. Я відповів на їхні питання щодо процедури голосування, поділився своїм баченням майбутнього легкої атлетики.
Попередня статтяКандидати на виборчі посади ФЛАУ 2020-2024
Наступна статтяЛегка атлетика України долучилася до святкування Дня фізичної культури та спорту