Легкоатлетичний вік-енд: перемоги Анни Рижикової і Марини Бех-Романчук

253
Минулий вік-енд був насичений легкоатлетичними подіями. 12-13 вересня відбулося відразу два турніри з календаря Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) – чемпіонат ABAF з марафону та чемпіонат ABAF U20. Не обійшлося і без міжнародних одноденних турнірів.

 
13 вересня на турнірі ISTAF Berlin у секторі для стрибків у довжину глядачі неабияк чекали на дуель українки Марини Бех-Романчук і німкені Малайки Міхамбо. Бех-Романчук цього вечора була на висоті, а от у Міхамбо стрибки не задалися. Хоча п’ята спроба їй вдалася: приземлившись на позначці 6,77 метрів, вона забезпечила їй друге місце. Британку Жасмін Сойєрс діюча чемпіонка світу і Європи обійшла на 10 сантиметрів.
 
«Так, цього сезону у мене вже був стрибок на 7,03 метри у Дессау, але і 6,77 це дуже і дуже хороший результат», – зазначила Міхамбо після завершення змагань.
 
Цікаво, що ті ж 10 сантиметрів відділили Міхамбо від першого місця Марини Бех-Романчук. Українка перемогла з її найкращим результатом нинішнього сезону – 6,87 м.
 
Починає повертатися на міжнародну арену і Наталія Стребкова. У Берліні вона змагалася на своїй коронній дистанції 3000 метрів з перешкодами. Серед суперниць українки були кенійки, рекордсменка світу Беатріс Чепкоеч і срібна медалістка Олімпійських ігор Хайвін Кійенг. Кійенг перемогла і очолила світовий топ-лист сезону (9.06,14 хв). Чепкоеч на своєму першому стіплі у сезоні фінішувала другою (9.10,07 хв). Стребкова з найкращим результатом нинішнього сезону посіла десяте місце (9.52,72 хв).
 
11 вересня Анна Рижикова після невеличкої паузи повернулася на міжнародну арену. На змаганнях у Шаморині вона бігла 400 метрів з бар’єрами. Перемога українки була беззаперечною. Найближчу переслідувачку – Сару Слотт Петерсен з Данії – вона обігнала більше, ніж на секунду і виграла з часом 55,21 с.