Ірина Климець – про сезон-2020 та підготовку до олімпійського року

62
Сезон-2019 став найуспішнішим у кар’єрі метальниці молота Ірини Климець. Після п’ятого місця на чемпіонаті світу, особистих рекордів і олімпійського нормативу українка була сповнена рішучості на олімпійський рік, проте всі плани перекреслила пандемія COVID 19.
Ірина Климець розповіла читачам сайту ФЛАУ про тренування і психологічний стан під час карантину, про підготовку до сезону-2021 та плани на нього.
«Метання молота – це навіть не штовхання ядра, де потрібно 20-30 метрів території. Нам необхідна значно більша площа. В Україні зараз мало місць, де займаються метальники молота, тому під час карантину було складно. Ми не тренувалися, хіба вдома могли закрутити поворот, наскільки це можливо, – пригадує Ірина Климець. – Мій сектор у Луцьку знаходиться на дещо закинутій території, тому з послабленням карантину змогла потроху у нього виходити і тренуватися.
Сезон був складний. Спочатку скасували Кубок Європи з метань. На зимовий чемпіонат України ми не скидали навантажень, оскільки цілеспрямовано готувалися саме до Кубка Європи. Хотіли вже там показувати високий результат, і я саме входила у форму.
Потім сказали про перенесення Олімпійських ігор, до того ж був жорсткий карантин. Розуміла, що потрібно тренуватися, підтримувати форму. Але водночас було взагалі незрозуміло, коли ця ситуація вирішиться і все закінчиться, коли зможу побачити тренера і відновити повноцінні тренування. І чи взагалі у них є сенс, чи варто виснажувати організм, адже крім тренувань потрібні ще і змагання, щоб переживати ці відчуття, щоб був адреналін. Та і результат, який ти показуєш на тренуваннях, це одне, а коли пробиваєш його на змаганнях – вже зовсім інше.
Коли дізналася, що будуть чемпіонат України, командний чемпіонат України і навіть один-два міжнародних старти, це додало мотивації; я зібралася, щоб показати бодай якісь результати. Після майже чотиримісячної перерви нарешті змогла приїхати до тренера і ми вже разом почали виправляти технічні помилки, згадувати, що таке метання молота і що таке швидкість.
До 25 листопада у нас збір у Мукачеві, а у грудні плануємо збір у Туреччині: в Україні буде холодно, а у нас саме почнеться плідна підготовка до наступного сезону, тому плануємо поїхати в Анталію.
Взимку маю намір виступати. Змагатимуся на зимовому чемпіонаті України з метань і на Кубку Європи з метань, де спробую підтвердити олімпійський норматив, щоб далі спокійно готуватися до Ігор у Токіо».