Яна Гладійчук: «Прагну виконати норматив для участі у чемпіонаті Європи у приміщенні»

1451

Перейшовши з багатоборства у стрибки з жердиною, Яна Гладійчук поступово поліпшує результати і з кожним роком все більше наближається до нормативів для участі у міжнародних змаганнях.

«У стрибки з жердиною я прийшла вже дорослою, але до цього займалася багатоборством, – пригадує Яна Гладійчук. – Бар’єрний біг і стрибки у довжину, як і стрибки з жердиною, мають дещо спільне – ритм. У всіх цих дисциплінах ставка робиться на нього. Крім того в дитинстві я займалася танцями, гімнастикою, акробатикою. Все це дуже допомогло мені. Коли почала стрибати, не потрібно було вчитися всьому з нуля, адже я вже дещо вміла».

Новий сезон Гладійчук традиційно почала з «Різдвяних стартів», на яких перемогла з результатом 4,40 метрів. Хоча, як зізналася спортсменка, сподівалася стрибнути вище.

«На «Різдвяні старти» ми завжди чекаємо з нетерпінням. Це перший турнір після підготовчого сезону, він завжди бажаний, особливо цього року, адже так багато змагань скасовують, – говорить Яна Гладійчук. – Я перемогла з результатом 4,40, проте у планах було стрибнути вище.

Цього року прагну виконати норматив для участі у чемпіонаті Європи у приміщенні. Щоб зробити це, необхідно показувати 4,60. На тренуваннях я близька до такої висоти, але її потрібно подолати на змаганнях. Для цього у мене будуть як мінімум два турніри у Сумах – командний чемпіонат України і чемпіонат України у приміщенні. Сподіваюся, обидва відбудуться».

За натхненням і досвідом Гладійчук далеко ходити не доводиться, адже вона тренується у екс-рекордсменки світу зі стрибків з жердиною Анжели Балахонової.

«У мене прекрасна тренерка, яка мотивує на сто відсотків. У неї чудовий характер, що важливо як під час змагань, так і у підготовчий період, – розповідає Яна про співпрацю. – Мені ще не все вдається, але у своєму стрибку намагаюся зібрати найкраще від найсильніших жердинниць світу, серед яких і Анжела Балахонова. Її стрибок, розбіг, гімнастика на жердині – все це дуже хороший приклад».

Попередня статтяЕдуард Забуженко: «Люблю себе випробовувати»
Наступна статтяМикола Юхимчук – у шістці найсильніших на марафоні у Бангладеші