Блискавка: Ларісса Япікіно встановила новий світовий рекорд U20 – 6.91м (+відео)

871
Фото Grana_FIDAL

Вкотре нинішнього зимового сезону переписується світова історія легкої атлетики. Цього разу сенсація сталася в Анконі, де відбувається чемпіонат Італії з легкої атлетики у приміщенні.

Чемпіонка Європи серед юніорів 2019 року Ларісса Япікіно в секторі для стрибків у довжину серед жінок у своїй найкращій спробі приземлилася на позначці 6м91см. Результат 18-річної мешканки Флоренції став новим світовим рекордом серед юніорів у приміщенні. Попереднє досягнення – 6.88м – належало легендарній німкені Хайке Дрехслер і було встановлене 1 лютого 1983 року на змаганнях у Берліні.

До того ж Япікіно сантиметр в сантиметр повторила і зимовий рекорд Італії серед дорослих, який належить… її матері – триразовій чемпіонці світу та дворазовій призерці Олімпійських Ігор Фіоні Мей, котра виграла чемпіонат Європи в приміщенні 1998 року в Валенсії саме з показником 6м91см. В історії світового спорту таке трапляється вперше, коли мати і донька водночас є рекордсменками своєї країни в одному й тому ж виді й в одній віковій категорії.

6м91см Ларісси Япікіно – це ще й найкращий результат сезону в світі з жіночих стрибків у довжину й олімпійський норматив для 18-річної дівчини!

Змагання в Анконі стали лише другими нинішньої зими для юної італійки. 6 лютого на юніорському національному чемпіонаті, який також відбувався в Анконі, Япікіно показала свій найкращий результат в приміщенні 6м75см, ставши лідером світового сезону в категорії U20.

То ж згідно чинному топ-листу, в секторі для стрибків у довжину серед жінок маємо перед чемпіонатом Європи у приміщенні досить інтригуючу картину:

  1. 91м Ларісса Япікіно (Італія)
  2. 82м Хадді Сагнія (Швеція)
  3. 77м Малайка Міхамбо (Німеччина)
  4. 75м Івана Шпанович (Сербія)
  5. 73м Настассія Мірончик-Іванова (Білорусія)
  6. 70м Марина Бех-Романчук (Україна)

Втім, зміни ще можливі, оскільки чинна чемпіонка світу Малайка Міхамбо планує виступати на зимовому чемпіонаті Німеччини в неділю, 21 лютого, а Івана Шпанович разом з нашою найкращою стрибункою у довжину Мариною Бех-Романчук заявлені для участі в турнірі Бронзової Серії всесвітнього легкоатлетичного туру в приміщеннях Serbian Open, котрий відбудеться 24 лютого в Белграді. Корективи до першої шістки можуть внести і відбіркові міні-турніри Великої Британії, які також відбуваються нинішнього вікенду.

Попередня статтяБланка Влашіч: «Моє серце підказало мені, що все закінчилося» (+ відео стрибка на 2.08м)
Наступна статтяЮлія Левченко й Олег Дорощук – переможці “Меморіалу Олексія Дем’янюка”