Метальники молота розіграли перші медалі зимового чемпіонату України з метань

971
Фото (с)Ігор Ятченко

23 лютого в Луцьку почався зимовий чемпіонат України з метань. Упродовж трьох днів атлети змагатимуться як серед дорослих, так і в інших вікових категоріях – U23, U20, U18 і U16.

У перший день змагань розіграли медалі з метання молота. Участь у чемпіонаті не брали кілька лідерів збірної – Михайло Кохан, Ірина Климець та Ірина Новожилова. Та навіть попри це боротьба обіцяла бути запеклою.

У чоловічому секторі очікували на дуель Сергія Перевознікова й Гліба Піскунова. Піскунов 6 лютого на змаганнях у Молдові виконав олімпійський норматив у Токіо. Але на легку прогулянку в Луцьку дарма було й розраховувати. Вже у другій спробі Перевозніков відправив молот на 68.23 м. Піскунов поступово підбирався до цього результату, але перевершити його так і не зміг. У нього срібло (67.83 м).

У змаганнях серед молоді переможця і срібного призера розділила приблизно така ж відстань. Михайло Гаврилюк став першим (67.51 м), а Данило Федоров піднявся на другу сходинку п’єдесталу (67.18 м).

У змаганнях жінок упевнену перемогу відсвяткувала Альона Шуть, відома вболівальникам під дівочим прізвищем Шамотіна. Для того, щоб виграти золото, їй вистачило 63.85 м.

У віковій категорії U23 статус фаворитки змагань підтвердила Валерія Іваненко. І якщо у перших п’яти спробах молот вперто не летів за позначку 60 метрів, то у шостій, заключній, їй все ж вдалося відправити його на 62.11 м і перемогти. Олена Хамаза з особистим рекордом 57.13 м друга.

Напруженою виявилася боротьба в секторі для метання молота у юніорок. Переможницею з неї вийшла Юлія Шатохіна (53.86 м). У 15 сантиметрах позаду змагання завершила Юлія Токарєва. Замкнула першу трійку Валентина Косів, у найкращій зі спроб показавши 53.37 м.

Олександр Бондар виграв змагання серед юніорів (58.87 м). Нагадаємо, що атлети віком до 20 років, метають молот вагою 6 кг.

Анастасія Булаєнко (3 кг – 58.59 м) й Олексій Яценко (5 кг – 69.14 м) стали чемпіонами України U18.

У віковій категорії U16 Лада Піскунова метнула 3-кілограмовий молот на 59.94 м. Решті суперниць не вдалося досягти 50-метрової позначки. Зазначимо, що у Піскунової дві з шести спроб  були за 59 метрів, а нижче результату 53.89 м вона не опускалася. У юнаків віком до 16 років переміг Микита Брагінець (53.69 м), який, як і Піскунова, став єдиним, хто метнув молот (5 кг) за 50 метрів.

Результати першого дня та стартові протоколи другого дня зимового чемпіонату України з метань

Більше фото – на сторінці ФЛАУ у Facebook.