Торунь-2021: на жіночих 60 метрах з бар’єрами далі без українок

1040
Фото (с)Alexander Hassenstein/Getty Images for European Athletics

Не зовсім так, як очікувалося, для українок завершилося перше коло з бігу на 60 метрів з бар’єрами на чемпіонаті Європи в приміщенні. Для виходу у півфінал необхідно було потрапляти до перших трьох у своєму забігу. Ще шістьох добирали за часом.

Анна Плотіцина двічі в кар’єрі бігла у фіналах чемпіонатів Європи в приміщенні, кілька разів вибігала з восьми секунд, але цього року наблизитися до своїх найкращих показників їй поки що не вдавалося. Була надія на те, що вона це зробить в Торуні, але, на жаль, Анна фінішувала п’ятою у забігу, а показаних нею 8.22 секунд не вистачило для виходу в півфінал. Число 24 атлеток, які продовжать боротьбу на чемпіонаті, закрили з результатом 8.21 с.

«У мене є звичка після кожних змагань, хороший був старт чи ні, робити аналіз свого стану і відчуттів, які супроводжували підготовку. Дуже важливо уникнути апатії, не зациклюватися на недоліках, а виправляти свої огріхи й рухатися далі. Інше питання – це визначити, що не так і як коригувати свої слабкі місця, ставати сильнішою і швидшою, – говорить Анна Плотіцина. Потрібно прийняти той факт, що цей зимовий сезон пройшов для мене в показниках 8.16-8.22. Так, у мене за плечами дуже гідні результати – 7.96, 7.98, 8.02 і навіть 8.06. І я знаю, які відчуття, коли ти в такій формі. І якщо бути відвертою, то я сумую за ними.

А Європа дивує секундами, особливо з бар’єрного бігу. Зараз мало показувати навіть 8.05-8.10. Ми на порозі грандіозного стрибка результатів у нашій дисципліні. Це надихає вдосконалюватися в дрібницях, які, зрештою, дають результат».

Не вдалося пройти далі також Ганні Чубковцовій (8.30 с) і Анастасії Мохнюк (8.34 с).

«Фальстарт суперниці мені зовсім не завадив, у мене була хороша реакція на старті. Але в мене не складається з бігом до першого бар’єру; це мене дуже сильно гальмує і не дає показувати високі результати, – говорить Ганна Чубковцова. – В принципі, я показала те, на що була готова. Звісно, хочеться виступати як мінімум з найкращим результатом сезону, але те, що натренувала, те і пробігла.

Я дуже рада за Богдана Чорномаза! Ми разом тренуємося. Його довго мучили травми, але нарешті йому вдалося зібратися, у нього все склалося, він встановив особистий рекорд і тепер бігтиме в півфіналі».

Для Мохнюк цей сезон перший за п’ять років на міжнародній арені. В лютому вона стала призеркою на міжнародному турнірі з багатоборства в Таллінні. На жаль, відібратися на чемпіонат Європи в приміщенні у п’ятиборстві їй не вдалося, проте час, показаний на 60-метрівці з бар’єрами, дозволив все ж виступити в Торуні на цій дистанції.

«Рада, що знову змагаюся на міжнародній арені, хоча повноцінним поверненням це ще назвати не можна. Я не виступала чотири роки, плюс рік, який випав через пандемію, і зараз ще трішки складно змагатися. Але не фізично, а в емоційному плані, – говорить Анастасія Мохнюк. – Я була дуже добре готова до чемпіонату Європи. На розминці мені все вдавалося, але під час змагань не потрапила в перший бар’єр. Я так сильно бігла в нього, мене так несло, що я, мовою атлетів, зробила «свічку» і через це далі не склалося. Дуже прикро і дуже засмучена, адже у мене зараз чудова форма і я їхала зовсім за іншим результатом».

Кілька слів Анастасія сказала і про своє повернення до п’ятиборства: «У Таллінні було перше п’ятиборство за п’ять років. Під час підготовки до змагань у мене дуже сильно заболів ахілл. Через це тренування проходили не зовсім так, як мали б. Я не розбігалася і не розстрибалася як слід. Але потрібно було виступати, і я показала те, на що була готова саме в той момент.

В Естонії мені не вдалися стрибки у висоту, оскільки якщо ахілл болить, то це неможливо робити на тому рівні, на якому ти звикла. Перехвилювалася на штовханні ядра… Коли дуже сильно хочеш, буває так, що тобі це не вдається. От як і зараз на бар’єрах. Буває, ти дуже добре готова фізично, але не головою, і ти показуєш низькі результати. А буває навпаки – і все вдається».

Попередня статтяВсі троє українців – у півфіналі з бігу на 60 метрів на чемпіонаті Європи в приміщенні
Наступна статтяТорунь-2021: українські спринтери – про півфінал з бігу на 60 метрів