Яна Гладійчук: «Мій прогрес – це результат кількарічної цілеспрямованої, важкої роботи головою і тілом»

926
Фото (с)Alexander Hassenstein/Getty Images for European Athletics

Українка Яна Гладійчук спільно з тренерами – Анжелою Балахоновою і Вадимом Строгалєвим – завдяки цілеспрямованості і працездатності досягла свого і зробила ще один крок до мети. Цього року вона додала 16 сантиметрів до особистого рекорду і потрапила на свій перший у кар’єрі чемпіонат Європи в приміщенні, ставши на ньому сьомою зі стрибків з жердиною (4.45 м).

«Зараз я на піку форми цього сезону. Почувалася прекрасно. Якщо говорити про самопочуття, нічого не заважало, як це було в Сумах чи Стамбулі, – говорить Яна Гладійчук. – Я бігла швидше і жердини, на яких я робила хороші спроби на 4.66 на минулому старті, стали м’якими на висоті 4.55, одна за одною в кожній спробі, я не встигала їх змінювати. Нам не пощастило розібратися з цим і прорахувати настільки швидкий варіант розвитку подій. Змагання були дуже динамічні.

Не вважаю сьоме місце невдалим результатом для першого чемпіонату Європи в моїй недовгій кар’єрі стрибунки з жердиною. Я прогресую, і мені подобається, який вигляд зараз мають мої розбіг і стрибок. Цього сезону я відчуваю себе впевнено і знаю, що роблю. Техніка стрибка устоялася, тепер я нарешті роблю рух на автоматі і лише додаю в нього емоції і агресію.

У день фіналу отримала багато позитивних емоцій від того, де я перебувала і що робила. Доріжка виявилася дуже «бігучою», можна було сміливіше починати на жорсткіших жердинах.

Це спорт, це жердина, передбачення тут справа невдячна. Шкода, що зупинилася на цій висоті. Цікаво було поглянути, як я розстрибаюся далі. Цього сезону у мене могло бути ще пара стартів, але не вдалося на них полетіти через організаційні моменти. Їх і не вистачило для того, щоб додати сантиметрів. Залишаюся невдоволеною, що навіть на краще.

Хочеться, звісно, щоб людей на таких змаганнях не зупиняли роздільні стрічки, дотримання дистанції, обмеження в проході куди б то не було на арені і відсутність глядачів. В таких умовах змагання мають штучний вигляд.

У 2021-му мені вдалося додати 16 сантиметрів до особистого рекорду. Проте це результат підготовки не одного сезону, а кількох років цілеспрямованої, важкої роботи головою і тілом».