World Athletics Continental Tour розширено до 85 стартів

648

Після того, як минулого року через пандемію коронавірусу вдалося провести лише 29 міжнародних змагань із літньої серії світового легкоатлетичного туру, Світова Атлетика повідомила, що у 2021-ому розширює календар майже втричі, включивши до змагального календаря 85 стартів Золотої, Срібної та Бронзової Серій разом взятих. Одноденні турніри заплановані до проведення на всіх шести континентах. Більш того, чотири з них уже відбулися в Австралії у лютому та в першій половині березня.

Золота Серія туру включатиме 15 змагань, два з яких відбудуться в Африці та три на території Сполучених Штатів Америки. Деякі міста та дати ще затверджуватимуться найближчим часом, але переглянути увесь календар можна за посиланням на сайті Світової Атлетики.

До змагань Континентального Туру, звісно, не включені й етапи найпрестижнішої легкоатлетичної серії, що виокремлені у Діамантову Лігу.

«Це не був наш вибір – розпочинати новий всесвітній легкоатлетичний тур минулого року напередодні пандемії, котра внесла чималі корективи у наші плани. Однак, концепція задуманого нами виявилася такою сильною, що їй вдалося проявляти себе і навіть процвітати в такі несприятливі часи», – сказав президент Світової Атлетики Себ Кое. – «Тур значно розширився в 2021 році, і ми раді, що його з таким захопленням та ентузіазмом сприйняли в усьому світі. Мені особливо приємно бачити, що США активізували три етапи Золотої Серії, а також щонайменше дев’ять інших турнірів Срібної та Бронзової серій.

Це забезпечить нові життєво важливі можливості для змагань, призові гроші для спортсменів та зміцнить наш спорт. Ми розглядаємо розширений календар США як ранню спадщину прийнятого нами рішення провести один із наших найголовніших стартів – чемпіонат світу 2022 року – в Орегоні.»  

***

Світова Атлетика сподівається вже у повному обсязі провести і свої заплановані флагманські змагання. Першим уже за шість тижнів має відстартувати чемпіонат світу з легкоатлетичних естафет «Сілезія 2021 у Польщі.

На засіданні Ради Світової Атлетики, що вчергове відбувається у режимі телеконференції, були затверджені й дати наступних змагань:

  • Чемпіонат світу серед юніорів відбудеться з 2 по 7 серпня 2022 року в Калі, Колумбія.
  • Перенесений чемпіонат світу у приміщенні відбудеться з 17 по 19 березня у Нанкіні, Китай.

Визначені так звані «захищені коридори термінів» для проведення національних чемпіонатів з 2021 по 2024 роки, тобто дати на які не мали б плануватися жодні міжнародні турніри.

Для літніх сезонів:

  • 2021 рік: 5-6 червня, 26-27 червня
  • 2022 рік: 25-26 червня
  • 2023 рік: 8-9 липня та 29-30 липня
  • 2024 рік: 8-9 червня, 29-30 червня

Для зимових сезонів:

  • 2022 рік: 26-27 лютого
  • 2023 рік: 18-19 лютого
  • 2024 рік: 2-3 березня

***

Світова Атлетика також відзначила неймовірну зацікавленість різних національних федерацій у проведенні першого чемпіонату світу з бігу по шосе, запланованого на 2023 рік. 12 міст уже виявило інтерес щодо прийняття цих змагань.

Нова легкоатлетична подія, насамперед, цікава унікальним форматом, який поєднуватиме змагання професіоналів і аматорів та проводитиметься за концепцію бігового фестивалю, покликаного об’єднати всю міжнародну спільноту прихильників бігу по шосе.

Місто, що прийматиме такий перший в історії чемпіонат, буде названо вже у липні.

Попередня статтяDECATHLON Ukraine став партнером зимового чемпіонату України-2021 зі спортивної ходьби
Наступна статтяІван Лосєв – про олімпійський норматив, очікування від чемпіонату України та повернення Інни Кашиної