Іван Лосєв – про олімпійський норматив, очікування від чемпіонату України та повернення Інни Кашиної

1077

20 березня у Луцьку відбудеться зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби. Неабияка увага на змаганнях буде прикута до дистанції 20 кілометрів серед чоловіків. Особливо після відкритого чемпіонату Туреччини. Нагадаємо, в Анталії Іван Лосєв виконав олімпійський норматив, а Едуард Забуженко його підтвердив, показавши не лише найкращий час за останні сім років, а й другий результат в історії України.

«Жорстка атлетика» незадовго до початку чемпіонату України поспілкувалася з Іваном Лосєвим, а пресслужба ФЛАУ розвинула цю розмову. І ось про що ми дізналися.

«Через карантин складно щось планувати. Ми не знаємо, які змагання відбудуться, які скасують, на які приїдуть міжнародні судді, а на яких через закриті кордони чи з інших причин не зможуть бути присутніми, – говорить Іван Лосєв. – Не хотілося ризикувати. Знаючи, що у нас буде збір у Туреччині, ми ще на початку підготовки вирішили зробити саме саму таку зв’язку стартів: чемпіонат Туреччини і через два тижні чемпіонат України.

Минулого року відкритий чемпіонат Туреччини показав, що в Анталії швидкісна траса, хороші погодні умови, спортсмени показали високий час. Цього року теж було досить тепло, без вітру. Та й суперники мотивували до хорошого тренувального процесу й самих змагань.

У 2020-му мені не вистачило десяти секунд до олімпійського нормативу. Цього року якісні збори, сильна конкуренція всередині команди плюс мета зробили свою справу. Але це лише початок. Як я кажу, це лише перший акт «Лебединого озера». Тепер чекаємо на другий».

Між чемпіонатами Туреччини й України лише два тижні. Чи вистачить цього для відновлення, покаже час. Але вже зараз зрозуміло, що легко не буде.

«Звісно, два старти за такий короткий період часу – це нелегко. Але Олімпійські ігри теж не простий турнір. Хочеш туди потрапити – відпрацьовуй усю сітку. Я налаштований так, що пройду хоч п’ять «двадцяток», якщо це знадобиться. У мене є мета, я мотивований, а як все буде, одному Богу відомо, – продовжує Іван Лосєв. – Як складуться змагання в Луцьку, покаже час. Я буду відштовхуватися від сигналів свого організму. Звісно, намагатимуся потрапляти у першу трійку і чим вище буду, тим краще.

Суперники будуть сильні, я всіх поважаю. Тим більше буває і так, що сильні показують невисокий час, а ті, хто слабші, вистрілюють. По зборам ми можемо бачити, що все добре, але все може змінитися в одну мить. Ти виходиш ніби готовий, а час показуєш низький. Це все буває настільки оманливим… Я давно у цій справі, витратив багато часу, змінив багато тренерів, тому знаю, про що говорю.

Спорт якраз і цікавий своєю непередбачуваністю. І конкуренція цей інтерес лише підігріває. У нас вона висока. У мене й інших хлопців уже є нормативи, але, думаю, вони ще будуть. Зокрема, Назар Коваленко ще покаже, на що здатний. Він дуже сильний спортсмен, завжди мене мотивує. І коли є такі амбіційні люди в нашому оточенні, це лише грає на руку».

Неабияка конкуренція буде і на жіночій «двадцятці». Але поки що чемпіонат відбуватиметься без Інни Кашиної, дружини Івана Лосєва. Нагадаємо, що вона першою з українок виконала олімпійський норматив, але минулого року в сім’ї Лосєвих народилася донька й Інна поки що лише готується до повернення на змагання.

«Інна виступатиме на літньому чемпіонаті України, – говорить Іван Лосєв. – Ми не форсуємо підготовку. Виступати вже зараз було б не зовсім розумно.

Вдячний керівництву й старшому тренеру зі спортивної ходьби Денису Тобіасу за те, що взяли Інну на збори. Насправді, це заслужено, адже попри те, що у нас сильні дівчата й Інна не виступає вже півтора роки, саме вона залишається найвище з українок у світовому рейтингу. І для будь-якої спортсменки важливо, коли за таких обставин вона може провести якісні збори, бачити суперниць, «варитися» в цьому конкурентному середовищі

Наскільки Інна вже відновилася після пологів? Це тривалий процес. Радує те, що вона щотижня прогресує. Це нелегко, але вона молодчинка. У нас сильна команда. Її тренер, Микола Кривохижа, один з найкращих не лише в Україні, а й, вважаю, у світі. Я теж давно в цій справі і завжди поряд. Тож все за планом».

Старт чоловіків на дистанції 20 кілометрів заплановано на 14:20. Змагання відбуватимуться на проспекті Волі, а зона Старт/Фініш буде розташована біля Волинського національного університету імені Лесі Українки. Жінки стартують на двадцять хвилин раніше, о 14:00. А відкриється програма чемпіонату України змаганнями зі спортивної ходьби на 35 км о 9:20.

Трансляція змагань наживо відбуватиметься на каналі ФЛАУ в YouTube, XSPORT і Megogo. Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/774175953226763/?active_tab=discussion

Попередня статтяWorld Athletics Continental Tour розширено до 85 стартів
Наступна статтяОсновні рішення Ради ФЛАУ: склади комісій, зміни в календарі та Етичний кодекс ФЛАУ